Fatih Terim'den Ghezzal açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'ndaki PSV rövanşı öncesi basın toplantısı düzenledi.

NTV Spor 27.07.2021 - 17:26 | Son Güncelleme: 27.07.2021 - 23:34

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, PSV maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Terim, transfer sorusu üzerine "Ghezzal'ı reddetmedim; çok istedim" ifadesini kullandı.

"Ghezzal'ı sizin istemediğiniz yönünde haberler çıktı. Bu doğru muydu?" sorusunu yanıtlayan Fatih Terim "Hayır tam tersi Ghezzal'ı çok istedim. Başkan da istedi. Şahsi oyunculara girmek istemiyorum ama bu tip şeylerin spekülasyonu çok oluyor. Geçen sene her gittiğimiz deplasmanda olağanüstü seyirciyle karşılaştık yasak olmasına karşın. 'Bizim seyircimizi niye almıyorsunuz?' dedim, rica ettim. 'Ne olursunuz' dedim, ben istememişim dediler. Benden teyit ettirmeden bu tip dolaşan şeylere kimse itibar etmesin. Sonunda böyle söylediğiniz zaman doğrusu meydana çıkıyor. Çünkü ben kamuoyu önünde konuşuyorum" dedi.

Terim "Galatasaray'ın 1 Eylül'e kadar neler yapacağını göreceksiniz, nasıl bir anlayışla devam edeceğini. Hangi teknik adam Ghezzal'ı istemez de 'istemedi' diye bir şey çıkar. Söylemem gereken bazı şeyler var ama şu an söyleyemiyorum. Futbol dinamiktir transfer de böyledir. Bugün istediğiniz bir oyuncuyu yarın istemezsiniz ama dün vazgeçtiğiniz oyuncuyu bir gün sonra alırsınız. Listenizde olmayan ama sizin için fırsat transfer haline gelmiş oyuncuyu da alabilirsiniz. Dolayısıyla lütfen ben size ana hatlarını söylüyorum, kulübümüzün bazı tasarruflarını söylemem yanlış olur. O transferi yapamadığınız gibi bize çok pahalıya da mal olur" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...