Fatih Terim, Falcao, Diagne, hakemler...

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz gündeme dair açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

13.11.2019 - 21:42 | Son Güncelleme: 13.11.2019 - 23:20

Galatasaray'da Kasım ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleşen toplantıya divan kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, eski başkanlardan Dursun Özbek ve Faruk Süren'nin yanı sıra eski başkan adayları ve kulüp üyeleri katıldı. Toplantıya, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz'in katılmaması ise eleştirilere neden oldu.

Mustafa Cengiz, GS TV'de katıldığı programda seçim konusu ve gündeme dair diğer merak edinelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

FATİH TERİM İLE ARASINDA SORUN VAR MI?
"Teknik heyetle aramızda sorun olduğu devamlı medyada konuşuluyor. Hoca, söyleyeceği bir şey varsa açıkça söyler. ben de öyleyim. Adrenalinin yüksek olduğu anda öfkeyle bir şey söylüyorsunuz, tabii o söz her yere çekilebilir. Hoca ile her hafta görüşürüz. Biz de ona sorarız, o da bize sorar. Bir tek Ozan Kabak transferinde hocamdan ricada bulundum. Hocam çok gönüllü değildi. Ancak İtalyanlar 7,5 milyon €'ya Ozan'ı kesin kaparlardı. Ozan da sağ olsun gitmedi. Almanya'dan gelen 11 milyon €'ya ihtiyacımız vardı. İki yıl başarısız olursak, zaten kimse durmaz. Herkes onurlu insan, ben de hocamız da. Başarılı durumdayız, hocamızın kredisi de çok fazla."

"DIAGNE'YE FALCAO'YA DÜNYA PARALAR VERİLİYOR DENİYOR"
"Galatasaray savurgan davranıyor, Diagne'ye Falcao'ya dünya paralar veriliyor deniyor. Galatasaray maddi olarak artı durumda. Doğru mu yaptık, yanlış mı yaptık zaman gösterecek. Biz iki yıldır şampiyonuz ve liderin 2 puan gerisinde. iddaa'da da şampiyonluğun favorisiyiz"

"10 NUMARAYI TUTTURAMADIK"
"Galatasaray'ın kadrosunda en az 2-3 dünya yıldızı olmalı. Real Madrid'den 6'da yeseniz, 36'da yeseniz, Galatasaray'ın adı öyle kolay silinmez. Gençlerimiz, Real Madrid'i yenerek yüreğimizi soğuttu. Allah büyük, 6 yediğimiz için daha da değerli oldu. Yarım hesabımız var, inşallah mahşere bırakmayız. Galatasaray her zaman 10 numaradır ama bu ara maalesef 10 numarayı tutturamadık."

FALCAO NE ZAMAN SAHALARA DÖNECEK?
"Böyle seyirci kimsede yok. PSG ve Real Madrid şok oldu. Marca'dan biri 'Orası cehennem değil, hoparlörle destekliyorlar' yazdı. Madrid'de yemekte bu konuşuldu, 'Siz şahit oldunuz mu?' dedik, 'Hayır' dediler. Bu statta desibel rekorları kırıldı. Falcao, Monaco'dan sözleşme uzatma teklifi aldı ama kabul etmedi. Kaleden top çıkarmak isterken aşil tendonunu zorladı. İspanya'da bu sakatlığını bilen kendi doktoruna gitti. Çok namuslu bir insan, kendisine sordum hızla düzelecek."

HAKEM AÇIKLAMASI
"Bir kulüp başkanı 'Taçtan gol yedik' dedi, o hakem kenara çekildi. Bizim maçımızda, bir hakem hata yaparsa, biz de onun kenara çekilmesini bekleyeceğiz. Adalet herkes için geçerli."

Sayfa Yükleniyor...