Fatih Terim!... Gomis!.. Transfer!..

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, Kayserispor maçı öncesi açıklamalar yaptı. Sol bek ve forvete bir oyuncu transfer etmek istediklerini kaydeden Cengiz, "Fatih Terim'e birlikte çalışacağımı söyledim" dedi. Cengiz, Gomis hakkında çıkan haberlere de açıklık getirdi.

NTV Spor 22.01.2018 - 16:33 | Son Güncelleme: 22.01.2018 - 18:04

Görevdeki ilk maçlarını protokolde değil locada izlemek istediklerini söyleyen Mustafa Cengiz, "Galatasaray'ı yalnız bırakmak istemiyoruz." dedi.  "Seçimden sonra Fatih Hoca Terim ile bir görüşmeniz oldu mu?" sorusunu ise Cengiz şöyle yanıtladı: 

"Fatih Hocamız çok nazik ve tecrübeli bir insan. Sağolsun, beni gece de aradı. Hem tebrik etti, hem de "sayın başkanım eğer sizin önünüzü açmak için gerektiğinde bütün ekibimle istifaya hazırım" dedi. Bu her teknik direktörün yapacağı bir söylem değil. Bunu gönül rahatlığıyla söyledi. Kendisine çok teşekkür ettim. Zaten benim projelerim ve programım içinde kendisinin olduğunu sevgili Dursun Özbek'ten önce ifade ettiğimi tekrar kendisine hatırlattım. Kesinlikle kendisiyle beraber olacağımı söyledim. Bu yetmedi, kendisine programını sordum maça hazırlanıyor. O konsantrasyonu bozmamak adına mümkünse bir kısa ziyaret yapma isteğimi ilettim. Kendisi de sağolsun saat 19.00 itibariyle yemekte birlikte olma isteğini iletti."   

"ÖLÜMÜNE MÜCADELE İSTEDİM"
Londra eski büyükelçimiz Ünal Çeviköz'le Terim'e ziyaret yaptıklarını kaydeden Cengiz, "Orada hem futbolcularla tek tek tanıştım hem de sevgili Fatih Hocam ve teknik kadroyla birlikte nezih bir yemek yedim. Hocanın oraya, Florya'ya geldiği belli oluyor. Geldiğinde sağolsun 14 kamyon ve onlarca traktör malzeme taşıtmış. Sevgili Bakırköy belediye başkanıma da teşekkür ediyorum. Hocam oraya elini vurmuş, o dokunuş belli oluyor. Futbolculara bir kısa konuşma yaptım. Kendimi tanıttım. Kendilerine candan başarı, sahada ölümüne mücadele beklediğimi söyledim. "Yenilebilirsiniz, berabere kalabilirsiniz ama bizim ajandamızda asla yenilgi ve beraberlik" dedim. Biz galibiyete odaklanmalıyız. Ama dürüst, doğru, adil, rakibimize saygılı hak ettiğimiz galibiyetler istiyoruz. Sahada ölümüne mücadele istiyoruz. Aynı anda üç dile çevrildi. Futbolcularımız da ayrı ayrı değer. Kaliteli insanlar. Teknik kadromuz ve taraftarımız da öyle. Burada ultrAaslan'ı da görüyorum, geldiler. O taraftara da medya mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. " diye konuştu. 

"KAÇ 5 MİLYON EURO..."
Acil olarak 5 milyon Euro ödenmesi gerektiğinin hatırdlatılması üzerine ise Mustafa Cengiz, "Kaç 5 milyon Euro... Galatasaray, her gün her saat ödeme yapmak durumunda. Galatasaray yürüyen dev bir mekanizma. Bu mekanizmanın içinde ciro toplamı yaklaşık 1 milyan Lira. Bunu 365'e bölün, 5'ten de fazladır. Bu zaten ödenecekti. Sevgili Dursun başkanım devam etseydi de ödenecekti ki; 5'ten de fazla. Biz bir an önce Galatasaray'ın kaynaklarını, potansiyelini alıp, harekete geçirmek istiyoruz. " ifadelerini kullandı. 

Taraftara çağrıda bulunan Galatasaray'ın yeni başkanı, "Bakın buradan taraftarlara sesleniyorum. Destek, lafla; eylem, sözle olmaz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Lütfen store'lara en kısa dönemde gidin, ne bulabiliyorsanız onu alın. Stokları boşaltın. Galatasaray'ın 23 milyon stoku var. Lütfen bunu boşaltın. Maça gelin. İzleyin, stadı doldurun. Biz stada sizin en iyi şekilde ulaşmanız ve dağılmanız için gereğini yapacağız. Benim taraftardan en büyük isteğim bu." açıklamalarını yaptı. 

SOL BEK VE FORVET TRANSFERİ...
Transferle ilgili de konuşan Mustafa Cengiz, "Çok dar bir süre. Değerli bir scout ekibimiz ve datamız var. Sevgili Fatih Hoca'm ile birlikte scout ekibimiz gerekli isimleri araştırır, biz mali olarak bakarız. Ara dönemlerde transfer çok zor. Ancak eğrisi doğrusuna denk gelmeli. Tespit edilen isimler var. Mali olanaklarımızı, teknik heyetin de ihtiyaçları doğrultusunda 2 mevkiyi doldurmaya çalışacağız." diye konuştu.  

"GOMIS KESİNLİKLE O KARAKTERDE BİR OYUNCU DEĞİL"
Gomis'in alacaklarını alamadığı için antrenmana çıkmadığı ve maç kadrosuna alınmadığı haberlerini yalanlayan Mustafa Cengiz, "Medyada yanlış haberler çıkıyor. Üzülüyoruz. Gomis olayı. Şu anda Eren kardeşimiz var. Mutlaka onu da santrofor şeklinde doldurmamız gerekiyor. Fatih Hoca'mız, çok iyi bir Galatasaraylı ki; kesinlikle olanaklar ölçüsünde istiyor. "Biz sahada ölümüne mücadele ederiz" dedi dün akşam. O beni çok mutlu etti. Ben bu ruhu arıyorum. Taraftarda da bu ruhu arıyorum. Biz son nefere kadar mücadele edeceğiz. Galatasaray'ın kalkınması için, ayağa kalkması, başını yere eğmemesi için...." ifadelekini kullandı.  

Transfer yapılacak yerler sol bekin yanısıra forvet mi?" sorusuna "Evet forvet" yanıtını verenr Cengiz, "Gomis'in sakatlığı aynı bölgeden nüksetmiş. Sevgili medyamızın bir kesimi sağolsun. Onlar da yanlış anlamış olabilir. Kasıt aramıyoruz. Gomis kesinlikle o karakterde bir oyuncu değil." vurgusunu yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...