Fatih Terim: İçim yanıyor hatta taşıyor...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0 yenildikleri Evkur Yeni Malatyaspor maçı sonrası oynadıkları oyunu eleştirdi ve "Bizim oyunumuz bu değil, İçim yanıyor" dedi.

NTV Spor

28.10.2018 - 20:45 | Son Güncelleme: 29.10.2018 - 01:00

"Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum." diyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Üzüntümle beraber sonradan üzüleceğim veya yanlış anlaşılacak şeyler söylemek de istemiyorum. İçim yanıyor hatta taşıyor yani. Bir yanım diyor ki zaten elin kolun bağlı, bari dilini serbest bırak." dedi.

Meselenin sakatlıklar, mevki eksikliği, fiziksel, psikolojik veya kadro azlığı olmadığını kaydeden Terim, "Mesele beraber oynayacak, oynama kültürüne sahip 11'e sahip olmaktır. Bu 11'i bulamadık. Ligin ilk gününden bugüne kadar, oynadığımız her maçtan sonra durum tespitleri yaptım. Hepsini alt alta yazdığımızda net olarak görebilirsiniz. Bu tek başına sakatlık, fizik, konsantrasyon, form meselesi değil. Birbiri için oynayan bir 11'e ihtiyacımız var." diye konuştu.

Zor gol attıklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Bugünün skorunun anlatımı bu. Zor gol atıyoruz. Atamadığınız gollerden daha basit olanını yiyorsanız zaten geriye düşüyorsunuz. Yeni Malatyaspor'u tebrik ederim. Belki biz goller kaçırdık. İkinciyi, üçüncüyü, dördüncüyü, beşinciyi kaçırdık. Ama hak ettiler, tebrik ederim." ifadelerini kullandı.

Ozan Kabak'ın üçüncü penaltısını yaptırdığını kaydeden Fatih Terim, "Yapacak, öğrenecek, tecrübelenecek. Hırsı, inancı var, çok çalışıyor, çok istiyor, herkesten fazla koşuyor. Artı ruhu var. Kritik penaltı, itirazım yok. Ancak oraya gelene kadar yapılan hatalar. Bizim görevimiz Ozan'a yardım etmek. Ben de bu şansı ona her zaman vereceğim. Sonunda da ortaya çok iyi bir şey çıkacak." sözleriyle genç oyuncuya sahip çıktı.

"BU SENENİN EN İDDİALI TAKIMI YİNE GALATASARAY OLACAKTIR"

Bir gazetecinin, 'Dördüncü Fatih Terim dönemi ve geldiğiniz her dönemde sıkıntılar yaşadınız. Sanki bu dönemde daha fazla. Bu sizin kaderiniz mi?" sorusu üzerine Terim, bundan daha doğal bir şey olmadığını vurguladı.

Kendisinin Galatasaraylı, kongre üyesi ve eski bir takım kaptanı olduğunu dile getiren Terim, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Benimle beraber problemleri çözmeyecek de kiminle çözecek. Ben hiç şikayetçi değilim. Tam tersi, tüm camiamızı birbirine nasıl yapıştırırız, onun derdindeyim. Bunların altından kalkarız. Gerekirse 1 seneyi feda ederiz. Bu senenin en iddialı takımı yine Galatasaray olacaktır. Kayıplardan sonra onun için dilime hakim olmaya çalıştığımı söylüyorum. Olay eksikler değil. Ben de isterim her mevkide 2-3 tane oyuncu. Rakiplerimizin derin kadrolarına bakıp, bazen hayıflanmamız olmuyor değil. Kimseyi suçlamıyorum. Suçu kendimde arıyorum. Dilime hakime olup, bir şey demek istemiyorum ama nasıl yapalım? UEFA'dan ceza yerken, ben de Galatasaraylıyım, benim de payım var, ötekinin de var. Ekonomik anlamda da bu şekilde gitmez. Bu problemler içerisinde Galatasaray çok da iyi gidiyor. Mevcut olan her yerde varız."

Sayfa Yükleniyor...