Fatih Terim:... saygı duyuyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-1 sona eren Medipol Başakşehir maçını değerlendirdi "Normalde kazanmamız gerekiyor ama bu kadar mücadeleden dolayı saygı duyuyorum" dedi.

NTV Spor

28.06.2020 - 23:47 | Son Güncelleme: 28.06.2020 - 23:49

"Karşılaşma öncesi benim için önemli olan şeyin vazgeçmemek, bırakmamak, boş vermemek gibi bazı unsurlar olduğunu söylemiştim" diyerek sözlerine başlayan Fatih Terim, "Bunu da görmek istediğimiz söylemiştim. Oyuncularımın ellerine ayaklarına sağlık. Maçı çok iyi oynadık. Normalde kazanmamız gerekiyor ama bu kadar mücadeleden dolayı saygı duyuyorum" dedi.

Oyuncuların ortaya koyduğu performansı öven Terim, "Bu kadar eksiğe rağmen bu mücadele ve futbol beni sevindirdi. Sayısal olarak önde olmamız gerekiyordu. Galatasaray'a yakışır bir futbol. Muhakkak ki dışarıda seyreden gözler için eksikler var ama biz eksikleri bahane etmiyoruz. Sebep görmüyoruz. Sonuçta Galatasaray forması giyen herkes gereğini yapar ve bugün de yaptılar" ifadelerini kullandı. 

2. yarı Lemina'nın yerine oyuna giren Emin Bayram'ın performansına parantez açan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Emin'e de sevindim. Doğru zamanda koymak bir genç için önemliydi. Bugün olağanüstü mücadele etti. Türkiye'deki takımlar içinde hava üstünlüğü olan ilk 3 oyuncu arasında. Kazanamadık mutlu değilim ama Emin için mutluyum. Galatasaray için sevindirici şeyler" diye konuştu. 

Başakşehir ile aralarındaki farkı 5'e indirmek istediklerini ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirten Terim şu ifadeleri kullandı, 

"Yenip 5 puanla ilgili çok şey söylemek isterdim ama olmadı. 21 tane şut atmışız. 36 orta yapmışız. Bunlar büyük rakamlar. Set çalışmıştık, santraforumuz olmadığı için böyle bir şeyimiz olacağını biliyorduk. Set oyununda 18 civarı ve içinde 3. bölgeyi pas yaparak, şutlarla ve arkaya sarkma düşüncesi oldu ama son topu içeri atamadık. Yapacak bir şey yok. Galatasaray her haliyle iyi oynamaya devam edecek." 

Oyundan çıkan Lemina'nın durumunun sorulması üzerine de Fatih Terim,

"Lemina ilk yarı zaten "Hocam biraz oynayayım ama her an değişebilirim" dedi. İşaret edince 'yat dedik' ama Falcao gibi yatmadı. O da pek doğru durmuyor. Flacao oynar mı, sağlık heyetimiz bakacak. Kim oynarsa oynasın, pandemi öncesi bu futbolu hatırlayanlar ki kendi kalesinden karşı kalesine en iyi şekilde giden, planlı giden olağanüstü bir Galatasaray vardı.

Pandemide olan oyuncularımız kaybettik. Çoğu takım sakat oyuncularını iyileştirdi. Arkasından gereği bize yapılınca, ayak kırılmalar 6-7 oyuncunun cezalı olması... Olmayan kararlar oldu. Buna rağmen bu kadar moral bozukluğu, bu kadar sevgiye, seyirciye veya şefkate muhtaç bir takımın saygıyla karşılanması lazım. Onları tebrik ediyorum.

Kim olursa olsun böyle oynamaya devam edeceğiz. Yunus'u da sorkacaktım ama oyunun momentumu bizden yanaydı. Bazen çoklu değişiklikler çok da iyi olmuyor. Ama üzgünüm. Galatasaray seyircisi adına da üzgünüm. İsterdim ki son 5 haftaya 5 puan farkla alıp başımızı gidelim ama sonuna kadar bırakmadan devam edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...