Fatih Terim: Son zamanlardaki gidişatın bana farklı şeyler düşündürmesi...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Marsilya maçı öncesi Marsilya'nın iyi bir takım olduğunu söyledi. Tartışılır hale geldiği yorumu üzerine Terim, "Galatasaray ile ilişkim üzerine konuşulduğunda, bir soru sorulduğunda duygusal bir hale geldim. Son zamanlardaki gidişatın bana farklı şeyler düşündürmesi, yeni jenerasyonların gelişimi ve büyük kararların alınması ile ilgili değil. Eğer öyle anlaşılıyorsa, öyle olmadığını söylerim" dedi.

NTV Spor 29.09.2021 - 19:50
Son Güncelleme: 29.09.2021 - 20:56
Fatih Terim: Son zamanlardaki gidişatın bana farklı şeyler düşündürmesi...

maçıyla ilgili olarak , "İyi bir takımla oynayacağız. Özellikle lige çok iyi başlayan bir Marsilya var. Son zamanlarda belki 1-2 maçta istediği sonuçları alamıyor ama çok iyi bir takımla oynayacağız. Seyrettiğimizde bunu gördük. Onlar ilk maçı Lokomotiv'le oynadılar. Son dakikadaki golle berabere kaldılar. Marsilya bugün Fransa Ligi'nde de çok iyi maçlar oynayan iyi bir kadroya sahip. Oyun içinde konsantrasyonunuzu kaybettiğinizde bunun cezasını kesecek yetenekte oyuncuları var. Rakibimizin durumuna saygı duyuyorum ve iyi bir rakiple oynayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz" dedi.

Lazio'yu yenerek UEFA Avrupa Ligi'ne başladıkları ve çok konuşulan bir Fatih Terim durumuna geldikleri yorumu üzerine tecrübeli teknik adam,

"Bugün sorulan soru içinde bulunduğum durum ayrıca duygusal bir yanıt olduğunu, soruyu yanıtlarken de bulunduğum durumun karşıdaki insanlara geçtiğinin de farkındayım. Çünkü öyleydi. Ben duygularla yaşayan bir insanım. Olumlu, olumsuz tüm hisleri, sevdiklerimle çalıştığım kişilerle ve taraftarıyla paylaşan ve onunla yaşayan bir insanım. 'da gözümü açtım, burada kazandım, burada kaybettim. Hayatımdaki tüm duyguları neredeyse Galatasaray'a yaşadım. Başka bir yer de pek olmadı. Bununla birlikte Galatasaray için vazgeçtiklerim için hiçbir zaman pişmanlık duymadım. O yüzden Galatasaray ile ilişkim üzerine konuşulduğunda, bir soru sorulduğunda duygusal bir hale geldim.

68 yıllık hayatımın yarısını neredeyse Galatasaray'a vermişim. Yarım asırdır hep karar alarak geçirmişim. Çok dinlerim. Herkesten bir şey öğrenmeye çalışırım. Fikirlerini sorarım, benimle çalışanlar bilir ki fikirler benim için çok önemlidir. Öğrenmek için çalışırım. Son aşamada benim kararım beklenir. Belki de tüm doğruları, yanlışları o karara bağlıdır. Kararın ağırlığı, size getirecekleri, sizden alacakları ve götürecekleri... Bir karar alırken üzerinde çok düşünürüm. Onların üzerimdeki sorumluğumu bilerek onları üzmemek için hareket ederim. Sonunda olumlu ve olumsuz her şeye hazırlıklı olmanız gerekiyor. 98-99-2000, 2002 doğumlu oyuncularla yeni bir Galatasaray fikri beni çok heyecanlandırdı. Onlarla aynı frekansı yakalayabildiğimi, ortak fikirler üzerimde olduğumu görmek beni motive ediyor. Son zamanlardaki gidişatın bana farklı şeyler düşündürmesi, yeni jenerasyonların gelişimi ve büyük kararların alınması ile ilgili değil. Eğer öyle anlaşılıyorsa, öyle olmadığını söylerim. Ama Galatasray'ın kendi değerlerine bağlı kalması ve tüm bireylerin nerede olursa olsun, aynı sevgiyle Galatasaray'a yaklaşması lazım. Benim Galatasaray'dan 50 yıldır gördüğüm de anlatmak istediğim de budur." ifadelerini kullandı.

Marsilya'nın iyi bir takım olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Zaten demin de söyledim Marsilya hem iyi bir takım hem iyi bir kadroya sahip. Zaten ileri üçlüsü yeteri kadar tehlikeli, Payet ile birlikte dörtlüsü. O da iyi bir oyuncu. Katkıda bulunacaktır ama bizim için bir fazla bir eksik bir anlamı yok. Hepsi iyi oyuncular ve hepsine göre hareket edeceğiz" diye konuştu.

"CENGİZ ÜNDER'E DİKKAT ETMEMİZ GEREKECEK"

Marsilya forması giyen 'e dikkat çeken Terim, "Sheriff antrenörünü (Yuriy Vernydub) okudum. Başarımız varsa federasyonuna teşekkür ederiz. Yabancı sayısını serbest bıraktı. Cengiz iyi bir oyuncu ve iyi bir karaktere sahip. İlk defa Milli Takım'da Eskişehir'de benimle birlikte oynadı. Çok da mutlu oldum. Marsilya'da çok iyi oynuyor. Avrupa'daki en iyi temsilcilerimizden birisi. Marsilya ile uyuştuğunu görüyorum. Avrupa'daki diğer temsilcilerimizle olduğu gibi onunla gurur duyuyorum. Tehlikeli ve önemli bir oyuncu. Açıkçası dikkat etmemiz gerekecek. Bununla da gurur duyuyorum. Bazen bazı oyuncular bir çok yerde oynamayabilir veya gerçek performansını gösteremez. Bazen bir takıma gelir, takım arkadaşları, hocası ve seyircisiyle aşı tutar. Cengiz'de bunu görüyorum. Mutlu insanlarla mutlu olduğunu görüyorum" dedi.

Marsilya Teknik Direktörü Jorge Sampaoli'nin üç puana ihtiyaçları olduğunu söylediğinin hatırlatılması ve maça Halil-Diagne ikilisiyle başlayıp başlamayacakları sorusu üzerine de Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Üç puana ihtiyacı olmayan var mı? Üç puana herkesin ihtiyacı var. Bir şey olmaz. Daha dört maç var. İşin esprisi bir yana, herkes kazanmak ister. Gerekirse oynarlar, ama 25 kişi geldik. Daha çok takım olmaya ihtiyacımız var. Biz de istiyoruz daha fazla puan. İyi bir takımla sahaya çıkacağız. Sonradan girenler de gerekli desteği verecektir" sözleriyle basın toplantısını tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...