"Faul daha nasıl olur, anlatırlarsa sevinirim!"

Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, Büyükşehir Belediye Erzurumspor'u deplasmanda 2-1 yendi.

NTV Spor 24.10.2020 - 21:24 | Son Güncelleme: 24.10.2020 - 23:20

BB Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmeat Özdilek, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın attığı ilk golden önce Ryan Babel'in İbrahim Akdağ'a faul yaptığını söyleyen Mehmet Özdilek "Galatasaray hak ettiği bir galibiyet aldı, onları tebrik ediyorum. Beklediğimizin altında bir Erzurumspor vardı. Beklentinin çok altında kaldığımız doğrudur. Bahaneye sığınmak istemiyorum ama 20-21 gündür maç oynamadık, kaybımız oldu bu. Beklediğimiz gibi dönemedik. Galatasaray'ın iyi oynadığını düşünüyorum ama yediğimiz ilk golde haydi hakem Arda Kardeşler görmedi de VAR'da Suat Hoca (Arslanboğa) var. Babel'in İbo'ya (İbrahim Akdağ) yaptığı yüzde yüz faul. Dönüşü gol oluyor. Faul daha nasıl olur, anlatırlarsa da sevinirim. Yine biz hiçbir bahaneye sığınmıyoruz ama kötü oynadığınız oyunda hakemin tartışmalı kararıyla geriye düşmek düşündürücü" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in 6. haftasında konuk ettiği Galatasaray'a 2-1 yenilen Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, "Biz kötü oynadığımızı kabul ediyoruz ama ben kötü oynarken oyunu tutmuşken 1-0 geriye düşürmek... Oyunla düşelim, hakemin vereceği tek bir kararla düşmeyelim." dedi.

Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, beklentileri karşılayamadıklarını belirterek, "Oyun içinde maalesef çok müdahil olamadık. Ritim olarak sıkıntı yaşayacağımız tahmin ediyordum ama bu kadar takımın geneline yansıyacağını tahmin etmiyordum. Bu tür müsabakalarda reel olarak 8-9 oyuncunun iyi oynaması lazım. Bu sayıya ulaşamadık ve takımın hüviyetiyle çok bağdaşmayan bir ortamda biz kendi anlayışımızı rakibe hissettirmeye çalışan bir takımız ama bugün bunu hissettiremedik." diye konuştu.

Özdilek, Babel ile İbrahim Akdağ'ın pozisyonunun faul olduğunu savunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Ben hakemler hakkında konuşmayı çok sevmiyorum ve hep onlara destek olmaya çalışıyorum. Biz kötü oynadığımız kabul ediyoruz ama oyun 0-0 iken golün başlangıcı faul değil ise nasıl bir faul olacak. Bunu Arda hoca bana anlatsın. Hadi Arda hoca görmedi olabilir ama VAR denen bir şey var. Orada da Suat hoca var. Suat hoca nasıl görmezsin bu faul olmazsa başka nasıl olur bana anlatsınlar sevinirim. Ben de 35-40 yıldır futbolun içindeyim. Attığımız penaltıda hocanın gözü önünde VAR olmasa penaltı da gitti. Hata olacak insanlar için ama bu kadar bariz hata olunca bu sefer niyetler farklı yönlere mi gidiyor diye düşünüyorsun."

Hakem kararı ile 1-0 geriye düştüklerini ileri süren Özdilek, şunları kaydetti:

"Biz kötü oynadığımız kabul ediyoruz ama ben kötü oynarken oyunu tutmuşken 1-0 geriye düşürmek... Oyunla düşelim, hakemin vereceği tek bir kararla düşmeyelim. Ondan sonra diyoruz ki niye Türk futbolu ileri gitmiyor niye hakemler konuşuluyor. Biz kaybettiğimiz zaman kendimizi çek ediyoruz hakemler de edecek. Bu kadar kolay olmamalı lehimize aleyhimize hiç problem değil. Kazandığımızda da böyle kazanacaksak hiç kazanmayalım. Bunu paylaşmamız lazım çünkü insanlar da televizyonlardan izliyor. Bir de benim önümde olan bir hareket. Babel oyun içinde İbrahim'e diyor ki faul. Bunu oyuncular kendi arasında konuşurken VAR'daki Suat hocanın hatası daha büyük. Yapacak bir şey yok Galatasaray'ı tebrik ediyoruz. 3 haftadır oynamamanın sıkıntısını bugün hissettik ama lig bir maraton bunun altından kalkarız."

 

Sayfa Yükleniyor...