Federasyondan Mancini'ye destek, kulüplere sitem

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravin, Kuzey Makedonya karşısında alınan yenilgiye rağmen Roberto Mancini ile yola devam etmek istediklerini söylerken Serie A'daki takımların İtalyan oyuncuların yerine yabancı oyuncuları yönelmesini eleştirdi.

NTV Spor 25.03.2022 - 14:26

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turunda Kuzey Makedonya'ya 1-0 yenilerek Dünya Kupası'na katılım hakkını kaybeden İtalya'da futbol federasyonu başkanı Gabriele Gravin, RAI Sport'a açıklamalarda bulundu.

Alınan sonuca rağmen Roberto Mancini'ye desteğini belirten Gravin, "Futbol bu. Sporda her sonucu kabul etmek zorundasınız. Taraftarlar için gerçekten çok üzgünüm. Bu sonucu beklemiyorduk. Sorunun ne olduğunu ve genç oyuncularımızın neden daha az süre aldığını çözmemiz gerekiyor. Umarım Mancini bizimle devam eder. Bu projeye inanıyor ve umarım, birlikte çalışmaya devam edebiliriz." açıklamasında bulundu.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Takımların İtalyan oyunculara az süre vermesini ve bu durumun milli takımı etkilediğini söyleyen Gravin," Milli takımdaki antrenörlerimizin işi oldukça zor. Çünkü ligdeki takımların kadrolarının yaklaşık yüzde 30'u İtalyan oyunculardan kurulu.

Bir diğer konu ise kulüplerin yaklaşımı. Oyuncuları milli takıma çağırdımızda buraya büyük bir coşkuyla geliyorlar ama kulüpler direniyor. Milli maçları bir fırsattan çok, rahatsızlık olarak görüyorlar." dedi.

Sayfa Yükleniyor...