Fenerbahçe'den 23 Nisan'a özel video

Fenerbahçe, 23 Nisan Ulusal Eğgemenlik ve Çocuk Bayramı için özel bir video hazırladı.

NTV Spor 23.04.2020 - 11:46 | Son Güncelleme: 23.04.2020 - 15:22

Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yıl dönümünü, çok özel ve anlamlı bir şekilde kutladı.

Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi önündeyken çekilmiş fotoğrafının, 95 metre genişliğe, 35 metre yüksekliğe sahip, 520 kg ağırlığındaki pankartı; Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Tribünü’ne asıldı.

Üretim ve dikimi 48 saat, basımı 24 saat süren; 6 kişilik dağcı ekibin yardımıyla 8 saatlik bir çalışmanın ardından stada asılan pankartın önünde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Koleji öğrencileri Can Yığman (9) ve Zeynep Canpolat’ın (7) yer aldığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı video çekimi yapıldı.

Video çekiminde Ata’mıza seslenen Zeynep;

“Ey Büyük Atatürk!
Bugün 23 Nisan! Bizler, bugünün çocukları yarının geleceğe yön verecek büyükleriyiz. Senin ışığında, geleceğe umutla bakar gözlerimiz!” derken;

Atamıza duygularını dile getiren Can;

“Bizlere armağan ettiğin dünyada eşi olmayan bayramımızı ve Meclisimizin açılışının 100. Yılını kutlamak için, Fenerbahçemizin ve ülkemizin geleceği olarak buradayız!” diye haykırdı.

Başkan Ali Koç da yaptığı konuşmada;

“Bugün, stadımıza bayramımızı kutlamak için geldik. Ve Kalpleri bizimle olan milyonlar var yanımızda! Ne büyük onur, nasıl bir gurur...
Bu fotoğraf; Atamızın önderliğinde, bağımsız Türk devletinin temel taşı, milli egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin açıldığı gün...
Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması ve çocuklarımıza eşsiz bir gelecek bırakmak için yaptı her şeyi. Minnettarız, bizim için, ülkemiz için yaptıklarına.

Atam! Bizlere bıraktığın güzel ülkemizin geleceği, aydınlık yüzümüz olan çocuklarımıza; çocuklarımız bize emanet!” dedi.

Ali Koç ve iki minik; Atamıza “İzindeyiz, İlelebet” diyerek sözlerini tamamladı.

#Aydınlık100ümüz videosunun sonunda; bir haftadır 8 farklı ülke, 61 farklı şehirden kulübe ulaştırılan 3338 adet 23 Nisan videosunun kolajı yer aldı.

Sayfa Yükleniyor...