Fenerbahçe'den Yargıtay açıklaması

Yargıtay'ın futbolda şike davasındaki beraat kararlarını usulden bozmasının ardından Fenerbahçe'den açıklama geldi. Sarı Lacivertliler, Yargıtay'ın gerekçe içeren ilam metni kamuoyuyla paylaşılmadan konu hakkında yapılan yorumların hukuk güvenliğine zarar verdiğinin altını çizdi.

NTV Spor 02.01.2020 - 22:13

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 3 Temmuz Davasi’nda verdiği beraat kararlarını usulden bozdu.

Karar hakkında basında ve sosyal medyada yer alan yorumların ardından Fenerbahçe’den açıklama geldi. Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Yargıtay'ın bu kararı dosyadaki usule ilişkin eksiklikler nedeniyle verdiğini düşündüklerini söyledi. Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanacağı yönündeki yorumların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Pekin, gerekli prosedür tamamlanmadan yapılan yorumlara itibar edilmemesi gerektiğini hatirlatti.

Pekin, ''Henüz Yargıtay tarafından resmi internet sitesine veya UYAP'a yüklenmiş ve gerekçe içeren bir ilam metni yoktur. Hal böyle iken, olasılıklar ve asılsız bir takım iddialardan hareketle yorumda bulunulması, hem hukuk güvenliğine, hem de Fenerbahçe camiasına zarar vermektedir'' ifadelerini kullandı.

Pekin, 3 Temmuz Davası'nın Fenerbahçe'nin kırmızı çizgisi olduğunu ve davayi sonuna kadar takip edeceklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...