Fenerbahçe, Konyaspor maçında ceza alan taraftarlara hukuki destek verecek

Fenerbahçe, Süper Lig'de oynanan Konyaspor maçında ceza verilen taraftarlara hukuki destek verecek.

NTV Spor 03.03.2023 - 13:54

Süper Lig'de 23. hafta erteleme maçında Fenerbahçe, Konyaspor'u 4-0 yendi. TFF, maç sırasında yapılan tezahüratlar nedeniyle sarı lacivertli kulübü PFDK'ya sevk etti.

Fenerbahçe, Konyaspor maçında ceza verilen taraftarlara Fenerbahçeli avukatlarla destek vereceğini açıkladı.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, "Kulübümüz, resmi akredite derneklerimizden biri olan Hukukçu Fenerbahçe Derneğimiz ile koordineli olarak çalışmalara başladı. Bu bağlamda ülke genelindeki 40 Fenerbahçeli avukatla hukuki destek verilmektedir." ifadeleri yer aldı.

Fenerbahçe'nin açıklamasının tamamı

"Fenerbahçemizin geçtiğimiz hafta sonu Arabam.com Konyaspor ile oynadığı maçta tribünlerde yaşanan bazı tezahüratlar sonrasında taraftarlarımıza 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair kanun kapsamında “spor müsabakalarını seyirden men” tebligatları gelmeye başlamıştı.
 
Süreci yakından takip eden Kulübümüz, resmi akredite derneklerimizden biri olan Hukukçu Fenerbahçeliler Derneğimiz ile koordineli olarak çalışmalara başladı. Bu bağlamda ülke genelindeki 40 Fenerbahçeli avukatla hukuki destek verilmektedir.
 
Değerli taraftarlarımızın, kendilerine gelen tebligatlar ile ilgili hukuki sürecin takibi için aşağıda yer alan mail üzerinden bizimle iletişime geçmelerini rica ederiz.
 
Taraftarlarımızın bilgisine sunarız."

Sayfa Yükleniyor...