Jorge Jesus: Fenerbahçe'nin hedefi, Benfica'yı çalıştırdığım dönemdeki gibi olmalı

Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, sarı-lacivertli ekibin Avrupa'da daha üst seviyelerde olması gerektiğini vurgularken 2012-13 sezonundaki yarı final eşleşmesini hatırlattı.

NTV Spor 11.08.2022 - 22:18 | Son Güncelleme: 11.08.2022 - 22:28

Fenerbahçe teknik direktörü Jorge Jesus, 1-1 biten Slovacko maçının ardından basın toplantısında konuştu.

Turu geçip istediklerini aldıklarını dile getiren Jesus, "Bu akşam istediğimizi aldık. 7 farklı oyuncu sahaya sürdük. Hepsi istediklerimizi karşıladı. Herkese güvenebiliriz demek oluyor bu." dedi.

"Arda Güler hakemle biraz fazla konuşuyordu"

"Teknik direktör sahadaki oyuncularına yardım etmeli. Gerek pozisyon gerek disiplin anlamında yardım etmeli. Tabii her zaman mümkün olmuyor. Ben maçı yaşayan bir antrenörüm. Bu nedenle uyarılarda bulunuyorum. Arda biraz hakemle fazla konuşuyordu, yardımcı hakemle çok konuşuyordu. O genç bir oyuncu, en çok onunla konuşmamız lazım. Bu nedenle uyardım. Ama bugün sahada fiziksel olarak da performans olarak da çok iyiydi."

"Fenerbahçe'nin hedefi, Benfica'yı çalıştırdığım dönemdeki gibi olmalı"

"Öncelikli hedefimiz gruplara kalmak. Sonra da gidebildiğimiz yere kadar gitmek. Fenerbahçe'nin bu turnuvalarda yarışmacı bir takım olduğunu tekrar göstermesi gerekiyor ama bu yavaş yavaş oluyor. Ancak Fenerbahçe'nin hedefi benim Benfica'yı çalıştırdığım dönemde yarı finalde karşılaştığımız gibi üst sıralar olmalı."

"Rakibimizi inceleme fırsatımız olmadı"

"Henüz rakibimizi detaylı inceleme fırsatımız olmadı. Öncelikli hedefimiz Pazartesi oynayacağımız lig maçı. Sonra Avrupa'daki rakibimize bakacağız. Bu sezon oynadığımız maçların hiçbirini normal sürede kaybetmedik, uzatmalarda kaybettiğimiz Dinamo Kiev maçı hariç. Bugünkü oyuncuların oynaması önemliydi. Hem onlara form kazandırmamız gerekiyor hem de oyuncular arası forma rekabeti açısından önemliydi."

Sayfa Yükleniyor...