Ümit Özat: Çirkin bir adamım ama sarışın olsaydım, küpe taksaydım Fenerbahçe'nin Maldini'si olurdum

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Ümit Özat, gündemi değerlendirdi; "Fenerbahçe'den ayrılırken, 'Bir gün Fenerbahçe'de teknik direktör olarak görev yapacağım' diye söz verdim" dedi. Fenerbahçe'de oynadığı dönemde eleştirildiği vurgusunu yapan Ümit Özat, "Sarışın olsaydım, küpe taksaydım Fenerbahçe'nin Maldini'si olurdum" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 02.05.2020 - 22:48 | Son Güncelleme: 02.05.2020 - 22:51

Bosna Hersek'in Celik Zenica takımını çalıştıran Ümit Özat, Fotomaç gazetesinin Instagram hesabındaki canlı yayına katıldı. "Avrupa'nın neresine giderseniz gidin bir sistem var" diyen Ümit Özat, "Başka ülkelerde bir kulübün sistemine uyum sağlayınca başarılı olabiliyorsunuz. Guordiola, Barcelona'da Şampiyonlar Ligi şampiyon oldu ama Bayern Münih'de Şampiyonlar Ligi'ni alamadı" dedi.

Türkiye'deki teknik direktörlerin durumunu aktaran Ümit Özat, "Klopp, Guardiola, Mourinho; Türkiye'ye gelse aynı imkanları veremeyeceğin için, başarılı olmazsa hüsran olacaktır. Avrupa'da başarılı olmuş hocalar Türkiye'ye geldiğinde aynı imkanları veremediğin için başarı olamıyorlar, sonra fazlasını alıp gidiyorlar" diye konuştu.

"GALATASARAY'IN KULÜP YAPISI HERKESE ÖRNEK OLMALI"
Fenerbahçe'nin ezeli rakibi Galatasaray'ın kulüp yapısını örnek gösteren 43 yaşındaki teknik adam, "Galatasaray'ın kulüp yapısı herkese örnek olmalı, hocasının arkasında sürekli oluyorlar. Fatih Hoca'dan sonra Lucescu geldiğinde şampiyon olamadı ama hocanın arkasında durdu ve başarılı oldu" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE'NİN MALDİNİSİ OLURDUM"

"Fenerbahçe'de oynarken 3 asist yaptığım maçta bile maçtan sonra çıkıp 'Fenerbahçe'de sol bek sıkıntısı' var dediler" yorumunda bulunan Ümit Özat, "Zaten çirkin bir adamım ama sarışın olsaydım, küpe taksaydım Fenerbahçe'nin Maldini'si olurdum" dedi.

"-GALATASARAY'I YENELİM DE ŞAMPİYON OLMASAK DA OLUR- DÜŞÜNCESİNİ BIRAKALIM"
"-Galatasaray'ı yenelim de ligde şampiyon olmasak da olur' düşüncelerini bırakmamız lazım" diyen Ümit Özat şöyle devam etti, "Sen 96'da Galatasaray'ı 4-0 yendin ama Galatasaray gitti şampiyon oldu, keşke yenemeseydin de sen şampiyon olsaydın.

Fenerbahçe'nin bir sportif aklı olması gerekiyor, o kadar stoper aldın ama hala Jailson oynuyor. 32 yaşında gönderdiğin Emre'yi 36 yaşında futbolcu olarak geri alıyorsun.

Fenerbahçe'nin forması zaten 2 puan, 1 puan da oyuncu alamıyorsa zaten bıraksın gitsin. Fenerbahçe 2 puan ortalaması ile oynayamıyorsa takımda bir problem var.

Ben Fenerbahçe'de bir yerlere Ümit olarak, kaptan olarak gelmemeliyim. Ben orayı hakkederek gelmeliyim. Fenerbahçe'den ayrılırken, 'Bir gün Fenerbahçe'de teknik direktör olarak görev yapacağım' diye söz verdim ama bakalım."

Sayfa Yükleniyor...