Fenerbahçe'nin sportif direktörü İstanbul'a geldi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Damien Comolli'nin sportif direktör olması için harekete geçti.

NTV Spor 05.06.2018 - 16:45
Son Güncelleme: 06.06.2018 - 00:05
Fenerbahçe'nin sportif direktörü İstanbul'a geldi

'nin yeni başkanı , şubesinde köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

Koç'un ilk hamlesi, Avrupa'da tanınan ve güçlü ilişkileri olan futbol direktörü olacak. Fransız futbol adamı, bugün İstanbul'a geldi. 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne gelen Comolli, burada basın mensuplarının soruları üzerine, "Burada olmak bir onurdur. Ali Koç'un pazar günü başkan seçilmesini tebrik etmek için geldim. Sportif direktörlükle ilgili bir şey konuşmak için henüz erken." ifadelerini kullandı.

Comolli daha sonra kendisini bekleyen araçla alandan ayrıldı.

Ali Koç başkan olmadan önce de bir ile anlaştıklarını, scouting konusunda 110 futbolcuyu takibe aldıklarını ve performans analizi yaptırdıklarını söylemişti. Koç, görüşme yaptıkları teknik adamlardan 5 tanesinin başka yerlerde göreve başladıklarını da ifade ederek, 5 önemli adayın daha bulunduğunu belirtmişti. Ali Koç ve yönetimi bugün sabah Comolli ile bir araya gelip geleceğin planlarını yapacak.

Başkan Ali Koç'un teknik direktör Aykut Kocaman ile de bir araya gelip, takımla ilgili raporu alması bekleniyor.

COMOLLI'NİN KARİYERİ
1996 yılında Arsenal'de ‘scoutıng’ görevini yürüten Comolli, 7 yıl Londra ekibinde çalıştı ve kulübe Kolo Toure, Eboue ve Clichy gibi isimleri kazandırdı. 2004-2005 sezonunda Fransız ekibi St. Etienne’de teknik direktörlük yapan 45 yaşındaki Fransız çalıştırıcı, daha sonra Tottenham'da futbol direktörlüğü görevine getirildi.

3 yıl İngiliz ekibinde görev yaptıktan sonra St. Etienne’e bu kez sportif direktör olarak dönen Comolli, 2010 yılında Liverpool'da futbol direktörlüğü görevine geldi.

2012 yılında Kırmızılar’dan ayrılan Damien Comolli, 6 yıldır herhangi bir takımda görev yapmadı.

Sayfa Yükleniyor...