Fenerbahçe otobüsüne ateş açıldı!

Rizespor maçı sonrası İstanbul'a dönüş için Trabzon Havaalanı'na giden Fenerbahçe otobüsü silahlı saldırıya uğradı!

NTV Spor 04.04.2015 - 22:34

Türk spor tarihinin en akıl almaz şiddet olaylarından biri, Fenerbahçe'nin Rize deplasmanı dönüşünde yaşandı! Rize'den Trabzon'a giden Fenerbahçe takım otobüsüne Araklı girişinde ateş açıldı. Tüfekle yapıldığı belirtilen saldırıda otobüs şoförü Ufuk Kıran kafasından yaralandı! Ufuk Kıran'ın bayılması sonrası otobüsün takla atmasını ya da denize uçmasını, Fenerbahçe Kulübü güvenlik görevlileri önledi.

ARAKLI GİRİŞİNDE AKIL ALMAZ OLAY!
Rize'den İstanbul'a gitmek için Trabzon Havaalanı'na doğru giden Fenerbahçe otobüsüne Araklı girişinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında otobüsün şoförü Ufuk Kıran vuruldu. Kıran kanlar içinde direksiyonda kalırken, otobüsü içerideki güvenlik görevlisi durdurdu. 
 
Sarı lacivertli kafile yaklaşık 1 saatlik beklemenin ardından otobüsten indirilip zırhlı araca bindirildi ve havaalanına götürüldü. Fenerbahçe kafilesi sonra da vakit kaybeden uçağa geçti ve İstanbul yolculuğu başladı.
 
ŞOFÖR HASTANEYE KALDIRILDI
Otobüs şoförünün ağır yaralı olduğu ilk gelen bilgiler arasındaydı. Şoför Ufuk Kıran, polis aracıyla hastaneye götürüldü. İlk olarak hayati tehlikenin olmadığı bilgisi geldi. Kıran'ın kafasında metal parçası olduğu da açıklanırken, detaylı bilgi verilmedi.
 
VALİ ÖNCE "TAŞ" DEDİ SONRA "METAL PARÇASI"
Bu arada saldırı hakkında açıklama yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, hastaneden gelen ilk bilgide "Şoför taş ile yaralanmış" dendiğini açıkladı. Ancak Vali Öz daha sonra yaptığı açıklamada şoförün kafasında metal parçası tespit edildiğini söyledi.

KAFİLE GECE YARISI İSTANBUL'A İNDİ
Rize dönüşü silahlı saldırıya uğrayan Fenerbahçe kafilesi, saat 01.40'ta İstanbul'a iniş yaptı. Başkan Aziz Yıldırım'ın karşıladığı Sarı-lacivertli kafileye taraftarlar da destek verdi.

 

 

Sayfa Yükleniyor...