Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacak

UEFA, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini TFF'ye iletti ve TFF de Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağını açıkladı.

NTV Spor 24.08.2011 - 19:43

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağını açıkladı.

UEFA'DAN TFF'YE GELEN YAZI: FENERBAHÇE, ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN ÇEKİLMELİ
TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu yani ülkemiz aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir.

UEFA'DAN GELEN YAZI FENERBAHÇE'YE BİLDİRİLDİ
Bu yazı üzerine durum TFF tarafından yazılı olarak derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fillien mümkün olamayacağını bildirmiştir.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANAN TFF, FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE KATILMAKTAN MEN ETTİ
Bu gelişme karşısında, durum 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu olağanüstü toplantıda ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu'nun yani ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

MEHMET ALİ AYDINLAR TFF'DEN ÇIKARKEN KISA BİR AÇIKLAMA YAPTI
"Biz açıklamamızı yaptık. Söylenecek çok fazla şey yok. Siz, son birkaç saatten haberdarsınız ama birkaç gündür devam eden bir süreç vardı" diyerek sözlerine başlayan Aydınlar, NTV Spor'dan Emek Ege'nin sorusu üzerine, "UEFA müfettişi geldikten sonra başladı diyebiliriz ama aslında daha önce de devam ediyordu. Biz yine iddianemiyi bekleyeceğiz" dedi. Aydınlar, kararın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alındığını söyleyerek kısa açıklamasına devam etti: "Kararı Futbol Federasyonu aldı. UEFA'nın talebi doğrultusunda bu kararı aldık. İzlediğimiz sürecin doğru olduğunu düşünüyoruz. İddianemeyi bekleyeceğiz ama UEFA Şampiyonlar Ligi'ne büyük önem veriyor. O nedenle yaptırım uygulamak istedi."

Gül: TFF bu krizi fırsata çevirebilir

24 Ağustos 2011 18:35 | NTVSpor.net


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile görüşerek 'Şike soruşturması' ile ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görüşmesinin ardından, Türk futbolunu bir kriz içinde olduğunu ancak TFF'nin bunu bir fırsata çevirebileceğini söyledi.

Mehmet Ali Aydınlar Cumhurbaşkanı ile görüştü

24 Ağustos 2011 13:21 | NTVSpor.net


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü. Aydınlar, seçildikten sonra ilk kez Cumhurbaşkanı ile görüştüklerini ve devam eden şike soruşturmasıyla ilgili kendilerine bilgi verdiklerini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...