"Fenerbahçe tarihine geçecek bir sezon oynuyoruz"

Medipol Başakşehir'e 90+3'te yediği golle teslim olan Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman mücadeleyi yorumladı.

NTV Spor 09.09.2017 - 22:50 | Son Güncelleme: 09.09.2017 - 22:58

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ligin 4. haftasında Medipol Başakşehir'e 3-2 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Takımda ciddi bir özgüven kaybı yaşadıklarını belirten Kocaman, "Fenerbahçe tarihine geçecek bir sezon oynuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Konuşmanın zor olduğu maçlardan bir tanesi. Sezon başından beri klasiğimiz oldu gibi görünüyor. Sekizinci karşılaşma, 4 veya 5. kez geride başlıyoruz. Son derece kolay oynayan takımlara karşı enerjiyi biriktirmek zor oluyor. Bu maç daha beter oldu. İkinci golden sonra oyunu çevirmek daha zor oldu. Sezon başı klasiği haline geldi. Sıkıntılı bir durum. Galibiyeti çok istediğimiz bir anda sıkıntılı bir durumla karşı karşıya kaldık. Çalışmaya ve düzültmeye devam. Başka şansımız yok.

Şu bir gerçek ki alınan sonuçlar bir adım geriye attırıyor. Bir taraftan yenilenme çabası var, diğer taraftan ciddi bir özgüven kaybı var. 10 kişi kalmış Gençlerbirliği maçında tamamen geriye yaslanan bir takım olduk. Tamamen kaygı.

Olumsuz anlamda söylüyorum, Fenerbahçe tarihine geçecek bir sezon oynuyoruz. Kaleye gelen ilk şutun gol ihtimali de... Bu kadar çaba, geriye düştükten sonra oyunu çevirmek kiçin onlarca orta yapıyorsun. Ama sonuçta topu rakibinizden fazla kaleye sokamadığınızda söyleyecek fazla bir şey yok."

Sayfa Yükleniyor...