Fenerbahçe'ye 26 milyon Euro!

Fenerbahçe, Brezilyalı oyuncuları Suudi Arabistan kulüplerine gönderirken; önemli bir gelir elde etti. Ekonomik sıkıntılar yaşayan Sarı Lacvivertliler, yaklaşık 26 milyon Euro'yu kasasına koydu.

NTV Spor 23.08.2018 - 11:42

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Temmuz ayında kulüp televizyonuna borcun 621 milyon Euro olduğunu açıklarken; mali sıkıntılara vurgu yapmıştı. Sarı Lavivertliler,  transfer döneminde Suudi Arabistan ekiplerinden hatırı sayılır bir gelir elde etti. 

İlk olarak Fernandao'yu Al Wahda'ya 3 milyon Euro'ya satan Fenerbahçe, Giuliano için de Al Nassr'dan 10.5 milyon Euro bonservis bedeli aldı. Bir başka Arabistan Süper Ligi ekibi Al Ahli'nin ilk teklifini reddeden Fenerbahçe, 2. teklifi ise görmezden gelemedi. Sarı Lacivertliler'in Arabistan ekibiyle 12.5 milyon Euro'ya anlaştığı bildirildi. Bu durumda Fenerbahçe, Arabistan kulüplerinden toplam 26 milyon Euro bonservis bedeli elde etti.

18 YIL SONRA BİR İLK
Bu arada Josef de Souza'nın ayrılmasıyla Fenerbahçe'de başka bir ilk yaşandı. Fernandao, Giuliano ve son olarak Josef de Sozua'nın da satılmasıyla birlikte Fenerbahçe kadrosunda 18 yıl sonra ilk kez hiç bir Brezilya'lı futbolcu kalmadı.

Sayfa Yükleniyor...