"Fenerbahçe'ye gelerek en doğru kararı verdim"

Fenerbahçe'de Joao Pedro, sarı-lacivertli takımdan teklif geldiğinde hemen kabul ettiğini söyledi. Pedro, Galatasaray'dan teklif alıp almadığıyla ilgili soruya, "Transfer sürecinde spekülasyonların olması ve İtalya'da geçirdiğim iyi sezonların ardından bunlar normal. Fenerbahçe'ye gelerek en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum." yanıtını verdi.

NTV Spor 24.09.2022 - 12:39
Son Güncelleme: 24.09.2022 - 17:24
"Fenerbahçe'ye gelerek en doğru kararı verdim"
Anadolu Ajansı

'nin transfer döneminde Cagliari'den kadrosuna kattığı açıklamalarda bulundu.

Takım olarak iyi bir yolda olduklarını belirten Pedro, "Son oynadığımız maçta iyi bir maç çıkardık. Takımımızda birlik havası hakim. Hocamız çok talepkar. Son maçta çok pozisyon ürettik. Kompakt ve ne yaptığını bilen bir takım görüntüsü veriyoruz. İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Brezilya, İtalya ve Türkiye'de oynanan futbolu karşılaştıran Joao Pedro, "Brezilya'da teknik bir oynanıyor. İtalya'da daha taktiksel bir oyun var ama buraya gelmeden önce bazı oyuncularla konuşmuştum. Buradaki lig hakkında bilgi almıştım. Konuştuğum kişiler fiziksel olarak yoğun bir lig olduğunu söyledi. Dışarıdan görmüştüm ama oynadıkça daha iyi anladım. Beni şaşırtan bir şey olmadı. Her geçen gün fiziksel olarak daha iyi olacağım. Benim için önemli olan takım arkadaşlarıma ve bu lige en iyi şekilde adapte olabilmek. 8 yıl aynı takımda oynadıktan sonra nereye giderseniz gidin alışmak kolay olmuyor." açıklamasında bulundu.

"Taraftarın tutkusu beni buraya getirdi"

Fenerbahçe taraftarıyla ilgili ise 30 yaşındaki oyuncu, "Brezilya'da Fenerbahçe'nin büyüklüğünü duymuştum. Taraftarların ne kadar fanatik olduğunu, futbolu ve takımlarını nasıl yaşadığını biliyoruz. Buraya geldiğim zaman ne kadar büyük olduğunu yakından görme fırsatım oldu. Taraftarların göstermiş olduğu tutku beni buraya getirdi." dedi.

Transfer döneminde Galatasaray'dan teklif alıp almadığına ilişkin gelen soruya ise Pedro, "Transfer sürecinde spekülasyonların olması ve İtalya'da geçirdiğim iyi sezonların ardından bunlar normal. En iyi cevabın burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe'den teklif geldiğinde süreç çok hızlı gelişti ve hemen kabul ettim. Fenerbahçe'ye gelerek en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum." yanıtını verdi.

"Kaçırdığım penaltı için üzüldüm"

Takım içindeki rekabetin oyuncular için iyi bir şey olduğunu aktaran İtalyan oyuncu, "Oyuncular arasındaki rekabet takım için iyi, hatta mükemmel. Büyük takımlar böyle olur ve biz şanslıyız. Tüm pozisyonlar için çok sayıda oyuncu var. Ne kadar çok oyuncuya sahip olursanız maçları çözmek için o kadar çok çok alternatifiniz olur. Kaçırdığım son penaltı için üzüldüm. Her zaman takımıma yardım etmek istiyorum. Takımımızda çok iyi penaltı atan oyuncular var. Şu anda birinci penaltıcımız Valencia. Bu maçtan maça değişebilir. Çok sayıda iyi penaltı atan oyuncumuz var." dedi.

İtalya Milli Takımı ile ilgili ise Joao Pedro, "Fenerbahçe'de oynadığım sürece milli takımın beni izlememesi mümkün değil. İyi bir performans sergilediğim sürece milli takım şansım olacaktır. Şu ana kadar çok fazla forma şansı bulamadım. Kendimle ilgili hedeflerim var ama bu bende kalması gereken bir sır." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...