Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike!

Fenerbahçe'nin Portekizli teknik direktör Vitor Pereira ile anlaşmasına, son çalıştırdığı Olympiakos'tan ilginç yorumlar geldi: "Fenerbahçe dikkat etsin"

NTV Spor

10.06.2015 - 17:35

Stelyo Berberakis - Olympiakos'la bu sezon şampiyonluk yaşayan Pereira için Fenerbahçe'ye Yunan ekibinden uyarı geldi: "Komşu takım Fenerbahçe, Periara'nın davranışlarına dikkat etsin.. O kadar.."

Geçen Şubat ayında Olympiakos'un başına getirilen Pereira gerek kendi, gerek yöneticilerle, gerekse de rakip takım taraftarlarıyla bir dizi sorun yaşadı ve kulüp başkanı Vangelis Marinakis, Portekizli teknik adamın 4 aylık çalıştırıcılığı dönemindeki performansından memnun kalmadı.

Pereira'nın, Olympiakos ile imzaladığı 1 yıllık kontrat henüz bitmeden, İskoçya'ya giderek Glasgow Rangers yönetimiyle görüşmelere girişmesi, Olympiakos yönetimi için bardağı taşıran son damla oldu. Başkan Marinakis, Pereira'nın bu davranışını "etik dışı" olarak nitelendirdi ve Pereira'nın yaklaşık 1 milyon euro civarındaki kontratını kesintilere uğratarak sözleşmeyi sonlandırdı.

Yöneticiler, bu yıl hem lig hem de Yunanistan Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan Olympiakos'un başarısında Pereira'nın performansını değil, Olympiakos takımının kaliteli kadrosunun eseri olduğu konusunda birleşti.

Pereira'nın Olympiakos'tan ayrılması en çok rakip takım taraftarlarını sevindirdi. Zira Pereira'nın maçlar sırasında rakip taraftarlara bazen küfürlü, bazen müstehcen denilebilecek el kol hareketleriyle sataşması, taraftarların sahaya girmesine ve bazı maçların yarım kalmasına neden oldu.

Son olarak AEK ile Olympiakos arasında oynanan Yunanistan Kupası çeyrek final maçında ev sahibi ekip taraftarları sahaya girmiş, karşılaşma yarıda kalmıştı. AEK'lılar, Olimpiakos'lu oyuncu Jara'nın kendilerini tahrit ettiğini açıklarken, Olympiakos Teknik Direkötörü Vitor Pereira'nın tribünlere el kol hareketi yaptığını öne sürmüştü.

Daha önce de Panathinaikos ile Olympiakos arasında oynanan derbide ise Vitoria Pereira, aşırı fanatik grup 'Gate 13'ün önünde "gelin, gelin bakalım" şeklinde hareket yapmış, kontrolden çıkan taraftarlar sahaya girmişti.

Sayfa Yükleniyor...