Figo'dan reçete: Transfer gereksiz

Real Madrid'in efsanelerinden Figo, kulübün durumundan Dünya Kupası'na kadar düşüncelerini paylaştı. "Real Madrid'i daha iyiye götürecek futbolcu yok. Transfer gereksiz" diyen Figo, Dünya Kupası için de Almanya'nın B takımıyla Konfederasyonlar Kupası'nı kazandığını hatırlattı

NTV Spor 01.11.2017 - 15:44
AP

Real Madrid'in efsanelerinden Luis Figo, Alman Bild Gazetesi'ne verdiği röportajda kulübün son durumundan gelecek yılki Dünya Kupası'na kadar çeşitli konularda görüşlerini dile getirdi.

La Liga'da lider Barcelona'nın 8 puan gerisine düşen Real Madrid'in yaklaşan ara transfer döneminde aceleci davranmaması gerektiğinin altını çizen Figo, "Sezona iyi başlamamış olabilir. Ama Real madrid'in bu kadrosu geri dönmeyi başarır. Real Madrid'i daha iyiye götürecek bir futbolcunun transfer edilebileceğini düşünmüyorum" dedi.

Real Madrid'in bugünkü başkanı Florentino Perez'in 2000'de ilk Galaktikos transferi olarak Barcelona'dan alınan Figo, "Şimdiki dönem o günlerden farklı... Benim zamanında Real Madrid yıldızlara para yatırırdı. Ama felsefe değişti. Kulüp bugün gençlere yatırıyor" değerlendirmesini yaptı.

Portekizli efsane, yaklaşan Dünya Kupası'nda favorisi ve ülkesinin şansı hakkında da "Portekiz, Dünya Kupası'nı kazanabilir. Birbirlerini çok iyi tanıyan, çok deneyimli bir kadromuz var. Ama Almanya hangi düzeyde olduğunu Konfederasyonlar Kupası'nda gösterdi. B takımlarıyla gelip şampiyon oldular" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...