Fikret Orman'dan Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Milli Takım'la ismi anılan Şenol Güneş'le ilgili konuştu, sezon sonu oturup karar vereceklerini söyledi. "Mayıs'ta kongre var. Şenol hocamızla ayrılma niyetimiz yok. Sezon sonunda konuşuruz" diyen Orman, tecrübeli teknik adamın Mart ayındaki maçlarda Ay-Yıldızlı takımın başında olup olmayacağıyla ilgili ise yorum yapmadı.

NTV Spor 09.02.2019 - 23:13 | Son Güncelleme: 09.02.2019 - 23:44

Bursaspor galibiyeti nedeniyle çok mutlu olduklarını söyleyen Fikret orman, "Beşiktaş iyi bir hava yakaladı. İyi bir camia ve takımla beraber statta da iyi bir havası var. Takımın performansına etki ediyor. Lige de iyi başladık. Bursaspor çok ciddi bir rakip. Çok değerli bir camia. Güzel bir galibiyet aldık. Ben de takımım da hocam da özellilke Beşiktaş taraftarı çok mutlu." dedi.

Kagawa'nın kendini ispat etmiş bir oyuncu olduğunu vurgulayan Orman, "Müthiş bir yetenek. Bugün esas konuşulması gerekli şey Burak Yılmaz. Burak, maçtan önce taraftarımız onu tribünlere çağırdı. Oyuncu da moral buldu. İnananılmaz iki gol attı. Birinci gol çok zor bir goldü. Topu getirdi gol attı. Beşiktaş'ta neler yapacağını gösterdi." ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk şansını da değerlendiren Orman, "Beşiktaş devre arası kampını iyi geçirdi. Özellikle konuşulması gereken konulardan bir tanesi de savunmaya aldığımız Mirin. Vida ile çok iyi bir ekip haline geldiler. Güven veriyorlar. Beşiktaş iyi bir yola girdi. Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi sonuçlar aldığında, camiada ve taraftarda bir alışkanlık vardı. Şampiyonluğun, Galatasaray maçında kaçması üzüntü yarattı. Takım UEFA Kupası'nda başarısız gidince kulüp ve takım üzerinde negatif enerji vardı. Hisleriyle yaşayan bir isiyim. Maçlara geldiğimde bunu hissediyorum. O negatif enerji vardı. Şu anda o hava kalktı. Şampiyonluk bizim karar vereceğimiz bir şey yok. Daha çok maç var. Ama 9 puan önde olan bir Başakşehir var. Başakşehir'in performansları karar verici olacak. Önümüzde Galatasaray var. Güzel bir yarış olacak. Ama umutluyuz, bu olacağı manasına gelmesin; çok da büyük konuşmayalım. İyi bir yolda olacağımızı söyleyebiliriz." diye konuştu.

ŞENOL GÜNEŞ SÖZLERİ
Şenol Güneş'in A Milli Takım ile anlaştığı haberlerinin sorulması üzerine ise Orman şu ifadeleri kullandı:

"Daha evvel de anllattık, hocamız Bursaspor'dan geldi. Sözleşmesi bitene kadar hiç bir görüşmemiz olmadı. Sözleşmesi bittiğinde oturduk konuştuk. Beşiktaş'a hoca olarak geldi. Şu anda Milli Takım'ın başında bir hoca var. Bizi 100. yılda şampiyon yapmış saygın bir ohca var. Bugün de maçtaydı. Hocamız da sahada Beşiktaş'ın başında. Şu anda bunları konuşmanın doğru bur şey olduğunu düşünmüyorum. Maç başlamadan şuraya gitti, buraya geldi, şeklindeki konuşulmasını şık da bulmuyorum. Futbolun içinde büyük bir ekonomi dönüyor. Şenol hoca ile sezon sonu sözleşmemiz bitiyor. Benim de başkan olarak Mayıs ayında kongrem var. Türk sporunun olduğu yerler belli. Şampiyon olmuş kulüplerin daralması olabilir.

Sezon sonu yapılanma, UEFA ile beraber TFF ve kulüpler birliği bir çalışmayı birlikte götürüyoruz. Sezon sonunda kuluplerin ne kadar daralacağı da söz konusu. Şu anda bizim gündemimizde seçim de yok. Şu anda Beşiktaş lige konsantre. Milli Takımın bir hocası var. Lucescu ayrılır, Şenol Hoca oraya gitmek ister. Bunlar futbolun içinde olabilecek şeyler. Şenol Güneş de şu anda Milli Takımı çalıştırabilir. Bunlar dünya futbolunda olan şeyler. Bunu abartmaya gerek yok. Şu anda böyle bir durum var. Şu anda hocamız takımımızın başında. Kendisi de kontratı olduğunu söylüyor. Benim Şenol Hoca ile olan bireysel ilişkim yüksek seviyedir. Birbirimizi severiz.

"BEŞİKTAŞ'IN HOCASINI GÖRDERME GİBİ NİYETİ YOK"
Şenol Güneş'in kulubünün başında olduğunu vurgulayan Orman, "Sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Beşiktaş'ın hocasını gönderme gibi bir niyeti yok. Şu anda Beşiktaş neden hocasını göndermek istesin. 2. devreye başlamış vaziyette. İşimize bakıyoruz. Hocamızı gönderme ve ayrılma niyetimiz yok. Hocamız da "sözleşmem var ve sezon sonu konuşuruz." diyor. Sezon sonunda hocayla oturup konuşuruz, şartları ortaya koyarız. Milli takıma da bir dünya kulübüne de gidebilir. Olursa bakılır, şu anda hocamızla sezon sonuna kadar sözleşmesi var, sözleşmesinin arkasında. Bazen oyuncularımızla sözleşmemiz olduğunda göndermek istediğimiz de gönderemiyoruz. Şenol hocamızla ayrılma niyetimiz yok. Sezon sonunda hocamız kalmak isterse sözleşme konuşuruz. Başkan seçilirsem bunlar olabilir. Şimdi önümüzdeki hafta zor bir Malatya maçımız var. O maçlara konsantre olmamız lazım.

Daha önce 2. Başkan Serdal Adalı'nın "Hocamıza 3 yıllık teklif yaptık" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Orman; "

"Beşiktaş yönetimi, bir temenni bir niyet olarak "hocamızı seviyoruz, kalmasını istiyoruz" diyerek hocamızı güçlendirmek ister. Bizim de yaptığımız odur. Bugünden yarına bundan bir sene önce de söyledim. Neden 2019'a kadar sözleşme yaptık. Seçim var diye. Serdal Adalı da "hocamızı istiyoruz" dedi. Hocamızla birlikte basın toplantısı yaptım. "Hocamız kalıyor" diye. Aynı şeyleri söylemekten de bıktım. Hocamıza 3 senelik teklif yapacağız dedik. Doğrudur. Ancak bu süreç sonrasıdır. Bursaspor ile sözleşmesi bittiğinde oturup konuştuk. Burada sözleşmesi bittiğinde Beşiktaş'ta kalmak siterse oturup konuşuruz. Hocamızın Milli Takım hocası olması da çok normal bir şey. Milli Takım'dan ayrılma süreçlerini biliyorsunuz. "Milli Takım'da yeni bir heyecana başlamak istiyorum" derse bunlar da normal şeyler. Ben de Beşiktaş yönetim kurulu da ttaraftar da Şenol Güneş'i seviyoruz. İşimize gücümüze bakıyoruz." yorumunu yaptı.

"ŞENOL GÜNEŞ MİLLİ TAKIM'DA DEVAM ETMEK İSTEYEBİLİR"
"Mayıs ayından sonrasıyla alakalı bir icra yapmam şık da değil" diyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Benim açımdan Beşiktaş'ı yöneten kişi olarak doğru da bulmuyorum. Sezon sonu karar verilecek bir şey. Şenol Hoca, Türkiye'nin bir değeri. Milli Takım'dan üzülerek ayrıldı. Orada devam etmek isteyebilir. Slaven Biliç Beşiktaş'tan ayrılırken, kızlarım havaalanına kadar gidip yolcu ettiler. Beşiktaş öyle bir kulüp. Ben 3 h0ocayla çalıştım. Bugün Samet Hoca rakibimizdi. Şenol hoca, "Milli Takım'da devam etmek istiyorum" derse, çok kötü bir şey değildir. Hatta stadımızda isim vererekten, müzemizde yeri var. Dramatize de etmemek lazım. Gündemimizde değil. Beşiktaş lige başlamış, 3 galibiyet bir beraberlik almış. İnşallah en güzel yerde bitirelim. Süleyman Ağabey'in (Seba) sözüyle Beşiktaş'ı üzmesinler, biz işimize bakalım." açıklamalarıyla lige odaklandıklarını vurguladı.

QUARESMA KONUSU....
Ara transfer döneminde takımdan ayrılması gündeme gelen Ricardo Quaresma konusunda da açıklamalar yapar Orman, "Quaresma da diğerleri gibi bizim kontratlı oyuncumuz. Şu anda Avrupa'daki ve Orta Doğu'daki transfer sezonu geçti. Teklif gelirse değerlendiriz. Gitmek isterse değerlendiririz. Sembol olmuş oyuncu. Ayrılmak ister, Beşiktaş'ın şartları uyarsa o gün karar vereceğimiz bir şey. Quaresma 35 yaşında. Bütün kariyerini şöyle düşünelim. 15 senenin 7 senesi Beşiktaş'ta geçmiş. beşiktaş'ta çok vakit g2eçirdi. Quaresma'nın da Beşiktaş'ın da üzüleceği bir şey istemeyiz. Yeri geldiği zaman oturur konuşuruz." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...