Fikstür tepkisi!

Kulüpler Birliği Vakfı, Tükiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı fikstür değişikliği ile ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı. Vakıf, Futbol Federasyonu'ndan kararını gözden geçirmesini istedi.

NTV Spor

13.04.2016 - 14:59

Türkiye Futbol Federasyonu, yaptığı açıklamayla 34. hafta maçlarının tarihinde değişikliğe gidildiğinde duyurdu. Daha önceki planlamaya göre; lig 22 Mayıs'ta oynanacak son hafta maçlarıyla tamamlanacaktı. Yapılan değişiklikle 34. hafta maçları 18-19 Mayıs'ta oynanacak.

Kulüpler Birliği yapılan bu değişikliği tepkiyle karşıladı. Vakıf'tan yapılan açıklamada örnek alınan hiçbir futbol liginin takviminde böylesi bir son dakika değişikliği yapılmadığı vurgulandı.

Kulüpler Birliği açıklamasında, "Bu hafta, Süper Lig'in en değerli haftasıdır. Şampiyonluk ve Avrupa'ya gitme hakkı elde etmeye çalışan kulüplerin haftalar öncesinden planladıkları kutlama hazırlıklarından tutun, kümede kalma savaşı veren ve telafisi imkansız maçlara en verimli, en dinlenmiş kadrolarla hazırlanmak isteyen takımlara kadar, her günün önemsendiği kritik dönemeçtir. Herhangi bir başarısızlığın sebebi ya da bahanesi olarak bu ani takvim değişikliğinin gösterilmesi, futbolun en yetkili mercii olan Türkiye Futbol Federasyonu'nu gereksiz bir polemiğin içine sürükler. Kulüpler Birliği olarak ligin marka değerini yükseltmeye, futbol ekonomimize değer katacak kurumsal yapıyı geliştirmeye özen gösterdiğimiz bir süreçte, bu son dakika değişikliğine sessiz kalma lüksümüzün olmadığını düşünüyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kulüpler Birliği, yayımladığı bildiride Futbol Federasyonu'nun takvim değişikliği kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...