Fırtına'nın kasasına 12 milyon euro!

Trabzonspor, Adrian, Henrique ve Olcan Adın'dan yaklaşık 12 milyon euroyu kasasına koydu. Bir yandan transfer çalışmalarını sürdüren bordo mavililer 5 yabancı oyuncusuyla da yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

NTV Spor 01.07.2014 - 13:00

Transfer döneminin hareketli takımlarından Trabzonspor, Adrian Mierzejewski, Paulo Henrique ve Olcan Adın'ı satarak yaklaşık 12 milyon euroluk gelir elde etti.

Bordo mavililer, önemli oyuncularıyla yollarını ayırmasına rağmen kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Daha önce Serdar Gürler, Deniz Yılmaz, Serhat Çakmak, Anıl Taşdemir, Gökhan Karadeniz, Turgut Doğan Şahin ve Kurtuluş Yurt'u renklerine bağlayan Trabzonspor, Kasımpaşa'dan Adem Büyük ve Karabükspor'dan İshak Doğan için de girişimlerini sürdürüyor. Karadeniz ekibi başta yabancı oyuncular olmak üzere birçok oyuncusunu gönderek yeni transferler için gelir elde etmek istiyor.

Trabzonspor, Adrian Mierzejewski'yi Suudi Arabistan'ın Al Nassr takımına 3 milyon 250 bin euro, Paulo Henruquie'yi Çin ekibi Shanghai Greenland'a 4 milyon euroya ve son olarak Olcan Adın'ı Galatasaray'a yaklaşık 4.5 milyon euroya satarak kasasına yaklaşık 12 milyon euroyu koydu.

Kadrosundaki oyunculardan Jose Bosingwa ve Alexandru Bourceanu dışındaki yabancı oyunculardan Mark Janko, Ondrej Celutska, Florent Malouda, Gustavo Colman ve Sol Bamba'yı satmak isteyen Trabzonspor, elde edeceği geliri transfere harcayarak iddialı bir kadro kurmak istiyor.

 

Sayfa Yükleniyor...