Florya ve TT Arena'da neler yaşandı?

Ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde ilk olarak seyricisiz oynama kararı alınmıştı. Bu karar Galatasaray yönetimini harekete geçirdi. Sarı-kırmızılılar maçın başka bir tarihte oynanmasını talep etti. Ve karar bu şekilde değiştirildi. İşte gün boyu Florya'da ve TT Arena'da yaşananlar.

NTV Spor 20.03.2016 - 22:20

Galatasaray, Cumartesi akşamı yaptığı son antrenmanın ardından Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Fenerbahçe maçı için kampa girdi.

Sabah saatlerinde oyuncular kısa bir yürüyüş yaparak derbinin stresini atmaya çalıştı.

Fenerbahçe mücadelesi öncesi tesislerin etrafında da yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyordu. Sarı kırmızılı kafile, normal şartlar altında 20.00'de başlayacak maç için 17.45'te Florya Metin Oktay Tesisleri'nden ayrılacaktı. Gün içinde Dursun Özbek'in kardeşi Mehmet Özbek, tesislere gelerek derbi öncesi takımın son durumunu yerinde takip etti.

Özbek, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı derbi gününde oyuncuların endişe etmemesi gerektiğini belirterek, Fenerbahçe maçına özel primin uygulanacağını, miktarın ise soyunma odasında açıklanacağını iletti.

Spor Bakanlığı'ndan gelen maçın seyircisiz oynanma isteği üzerine TT Arena'da taraftarlar stadyumdan çıkarılırken, Galatasaray yönetimi de yoğun bir telefon trafiğine girdi. Başkan Özbek, Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Valilik ile görüşerek durum hakkında görüşmeler yaptı.

Özbek, maçın seyircisiz oynanmasının kendileri için kabul edilemez olduğunu belirterek, karşılaşmanın ileri bir tarihe ertelenmesini talep ettiklerini belirtti.Bu dakikalarda Florya Metin Oktay Tesisleri'nde büyük bir belirsizlik yaşandı. Oyuncular ve teknik ekip konu ile ilgili yönetim ile görüşerek bilgileri almaya devam ederken, tesislerin dışında bir grup taraftar ve basın mensuplarının da bekleyişi sürüyordu. Sarı kırmızılı futbolcular da kampta aileleri ve yakınları ile sürekli telefonla konuşarak durum hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Derbinin erteleme talebinin kabul edildiği haberi Florya'ya ulaştı. Bu haberin ardından yönetim, oyunculara tesislerden ayrılabileceklerini iletti.

İlk olarak kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Fernando Muslera ve ardından Yasin Öztekin tesislerden özel araçlarıyla ayrıldı. Derbi öncesi bazı futbolcular, araçlarını TT Arena'ya göndermişlerdi. Özel araçların stadyumdan gelmesiyle birlikte o oyuncular da tesislerden çıkış yaptı. Sarı kırmızılı futbolcuların aileleri de tesislere gelerek bazı oyuncuları aldı. Tesislerden taksiyle ayrılanlar da oldu.

Sayfa Yükleniyor...