Frank de Boer: Türkiye şanslıydı

Hollanda Teknik Direktörü Frank de Boer, iyi fırsatlar bulduklarını ancak en iyi günlerinde olmadıklarını savundu.

NTV Spor 24.03.2021 - 22:37 | Son Güncelleme: 24.03.2021 - 23:21

A Milli Takım, 2022 Dünya Kupası Elemeleri açılış maçında Hollanda'yı 4-2 mağlup etti.

Hollanda Teknik Direktörü Frank de Boer, maçın ardından TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. De Boer'un açıklamaları şu şekilde:

''2-0, 3-0 geriye düştüğünüz zaman biraz daha agresif davranmanız lazım. 3-0'dan 3-2'ye getirdik. Devam edip kazanabiliriz diye düşündük. İlk yarıda yaptıkları gibi ikinci yarıda bir defa geldiler ve gol attılar. Çok iyi fırsatlar bulduk. Türkiye savunmada çok kompakt ve agresif oynadı. Aralara giremedik. De Ligt'in ilk yarıdaki kafa vuruşu bence goldü. Türkiye şanslıydı bu akşam. Genel olarak en iyi günümüz değildi. Tabii ki eksik oyuncularımız olsa oynarlardı ama bu bir bahane değil. Biz daha iyi oynamalıydık. Türkiye iyi oynadı.''

''Yapmak istedikleri her şeyi yaptılar''

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan De Boer, "Türkiye'yi tebrik ediyorum. Bizi cezalandırdılar. Daha iyi olsun isterdik ama önümüzde 9 maç var. Türk takımı için büyük bir adım. Üç gün sonraki maçta gücümüzü göstermek istiyoruz." dedi. 

Türkiye'nin girdiği fırsatları iyi değerlendirdiğinin altını çizen Hollandalı teknik adam, "Türkiye çok iyi oynadı. Yapmak istedikleri her şeyi neredeyse yaptılar. Savunma yapıp, hızlı ataklarla sonuca gitmek istiyorlardı ve bunu başardılar. Bizim sahaya 7-8 kez geldiler, 4 gol oldu. Skor 3-0'ken, 3-3 yapabiliriz diye düşündük ama 4 olunca işler zorlaştı. Türkiye'nin attığı goller ilginçti. Bir gol savunmamıza çarptı, bir gol penaltıdan ve bir gol de frikikten oldu ama bunları bahane olarak gösteremeyiz." ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...