Fransa'dan seribaşı tepkisi! (VİDEO)

Dünya Kupası Play-Off maçları için seribaşı sisteminin uygulanacak olması, Fransa'yı isyan ettirdi. Play-Off'ta seribaşı olması zor gözüken Fransa'da Futbol Federasyonu Başkanı, bu nedenle FIFA'ya itirazda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

NTV Spor

14.10.2013 - 16:23

Finlandiya ile oynayacağı karşılaşma öncesi (I) Grubu'nu ikinci sırada tamamlamayı garantileyen Fransa, Play-Off'larda uygulanacak seribaşı sistemi nedeniyle FIFA'ya itiraz başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Fransa'da bir radyo programına konuşan Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, gruplarını ikinci sırada tamamlayan ekipler arasında bir adaletsizliğin bulunduğunu söyledi.Le Graet, kendilerinin de yer aldığı (I) Grubu'nda 5 takımın yer aldığını ve topladıkları puanların; 6 takımlı gruplarda ikinci sırayı alan ekiplerden daha az olduğunu belirtti. Bunun takımlar arasında adaletsizlik yarattığına dikkat çeken Fransa Futbol Federasyonu Başkanı, FIFA'ya itiraz edeceklerini ve bu sistemin değişmesi gerektiğini dile getirdi.

FIFA, Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın, FIFA sıralamasında yerleri dikkate alınarak seribaşı usulüyle birbirleriyle eşleşeceğini açıklamıştı. Bu sisteme göre; 25. sıradaki Fransa'nın seribaşı olmayan dört takım arasında olması bekleniyor. Dünya Kupası Play-Off eleme karşılaşmaları 15-19 kasım tarihlerinde oynanacak.

Sayfa Yükleniyor...