Futbol dünyası Bonucci’ye tepkili!

İtalya'da Juventuslu Moise Kean'e yapılan ırkçılığın yankıları devam ediyor. Leonardo Bonucci’nin takım arkadaşı hakkında yaptığı açıklamalar büyük tepki çekti.

NTV Spor 04.04.2019 - 15:24 | Son Güncelleme: 04.04.2019 - 15:31

"Golden sonra Kean'e ırkçılık yapıldı. Ama bence her iki tarafın da hatası var. Moise Kean de taraftarlar da hatalı." Juventuslu Leonardo Bonucci'nin takım arkadaşı hakkındaki bu sözleri büyük yankı uyandırdı.

Mario Balotelli ve Yaya Toure başta olmak üzere birçok isim İtalyan stopere sert tepki gösterdi, Cagliari maçında ırkçı saldırılara maruz kalan Moise Kean'e destek oldu.

Balotelli, Kean’in Instagram paylaşımına "Bonucci’ye orada olmadığım için şanslı olduğunu söyle. Seni savunmak yerine bunları mı söylüyor? Gerçekten çok şaşırdım. Seni seviyorum kardeşim." yorumunu yaptı.

UEFA’nın eşit oyun konferansına katılan Yaya Toure ise "Bence futboldaki en acı şey takım arkadaşın tarafından saldırıya uğramak" sözleriyle Bonucci’ye tepki gösterdi.

31 yaşındaki futbolcu tepkilere Instagram hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi. Bonucci, sözlerinin yanlış anlaşıldığını ve her türlü ırkçılığa karşı olduğunu ifade etti.

View this post on Instagram

Dopo 24 ore desidero chiarire il mio pensiero. Ieri sera ho parlato alla fine della partita e mi sono espresso in modo evidentemente troppo sbrigativo, che è stato male interpretato su un argomento per il quale non basterebbero ore e per il quale si lotta da anni. Condanno ogni forma di razzismo e discriminazione. Certi atteggiamenti sono sempre ingiustificabili e su questo non ci possono essere fraintendimenti. // After 24 hours I want to clarify my feelings. Yesterday I was interviewed right at the end of the game, and my words have been clearly misunderstood, probably because I was too hasty in the way I expressed my thoughts. Hours and years wouldn't be enough to talk about this topic. I firmly condemn all forms of racism and discrimination. The abuses are not acceptable at all and this must not be misunderstood.

A post shared by Leonardo Bonucci (@bonuccileo19) on

Sayfa Yükleniyor...