"Futbol tarihinin yeni rekoru kırılacak"

İspanya Ligi şampiyonluğu için fazla iddiası kalmayan Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'nden de elenince hakkında çıkan transfer haberleri şimdiden çıkmaya başladı. Teknik direktör adayları İspanyol basınında geniş yer bulurken, eleştirilerin odaığındaki başkan Florentino Perez'in, sezon sonunda Neymar'ı kadrosuna katacağı iddia edildi. Muhtemelen Brezilyalı oyuncuya verilecek bonservis bedeli rekor olacak.

NTV Spor 09.03.2019 - 18:23

İspanya'da üzerinde kara bulutlar gitmeyen Real Madrid için transfer iddiaları erken başladı. Bu sezona kötü başlayan ve inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Real Madrid, son olarak Şampiyonlar Ligi'nde tarihin en ağır yenilgilerinden birine Ajax karşısında uğradı ve 9 yıl aranın ardından çeyrek final göremedi. Şampiyonlar Ligi'nde son 3 kupanın sahibi Real Madrid, ligde de şampiyonluk iddialarını büyük oranda kaybetti. Teknik direktör Solari'nin gönderileceği yönünde haberler çıkarken; Sport gazetesi ise uzun zamandır Real Madrid'in gündemindeki Neymar için çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Habere göre, kulüp başkanı Florentino Perez, Neymar'ı tarihin en pahalı transferi yapacak. PSG'nin tarihi rekor kırarak Barcelona'dan 222 milyon Euro'ya renklerine kattığı Neymar için Real Madrid, 350 milyon Euro ödeyecek. Bu rakam, Brezilyalının rekorunu geliştirmesini sağlayacak ve futbol tarihinin bir kez daha en pahalı transferi olacak.

Real sadece futbol tarihinin en pahalı transferi rekorunu kırmakla kalmayacak. Neymar, Messi'yi de geçerek en çok maaş alan oyuncu olacak. Halihazırda, PSG'den yıllık 36 milyon Euro alan Brezilyalı, Real Madrid'de ise yılda 45 milyon Euro kazanacak.

Real'in gündemindeki bir diğer ismin ise Kylian Mbappe olduğu ileri sürüldü. Real Madrid'in PSG'nin bir diğer yıldızı Kylian Mbappe'yi de gündeminde tuttuğu ancak Neymar transferine odaklanacağı belirtildi. Mbappe isminin ikinci plana atılmasının nedeni olarak da Fransız yıldızın kulübünden ayrılmak istememesi gösterildi. 

Sayfa Yükleniyor...