"Futbolcular ve teknik adamları zor şartlar bekliyor"

Fanatik'e konuşan Mircea Lucescu, Covid-19 salgını sonrasında futbolu bekleyen gelişmelerle ilgili görüşlerini aktardı.

NTV Spor

07.04.2020 - 08:43

Bir dönem Beşiktaş, Galatasaray ve Milli Takım'da görev yapan Mircea Lucescu, futbolun salgın sonrasında varacağı nokra ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

"Şu anda ne ligler, ne şampiyonluklar, ne para..." diyen Lucescu, "Hepimiz için ‘futbolsuzluk’ büyük bir boşluk. Hafta sonları futbol olmadığı için günleri bile şaşırır olduk! Ama büyük bir felaketle karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

"Ağır ekonomik darbe..."

Salgın sonrasında ekonomik bir darbe beklediğini söyeleyen Luce, "Futbolcular, teknik adamlar... Bu salgın sonrası oluşacak zor şartlara adapte olmalılar. Eskisi gibi ‘büyük kontratlar’ alamayacaklar. Belki aldıklarının 5’te birine razı olacaklar." dedi.

"Bir kaç yıl, yani durumlar düzelene kadar, futbolcusundan taraftarına herkes büyük fedakârlıklar yapmak zorunda kalacak." ifadelerini kullanan tecrübeli teknik adam, "Koronavirüs tüm standartları alt üst ederken, bir kesime de büyük bir kapı açıyor. ‘Yeni dönem’, genç futbolcuların olacak. Kulüpler uzunca bir süre ‘bol sıfırlı kontratları’ veremeyeceği için, daha da hızlı bir şekilde altyapıya yönelecek. Bu görülmemiş kriz bitene kadar futbolu genç isimler sırtlayacak." diye konuştu.

Lucescu, salgın ve dünyadaki gelişmeleri de endişeyle izlediğini sözlerine ekledi. 

Sayfa Yükleniyor...