14 yıl önce bombadan saniyeyle kurtulan kaleci

Malaga kalecisi Roberto Jimenez, tam 14 yıl önce kılpayı kaçırdığı trenin Madrid'de terör saldırısına uğradığını, 192 kişinin öldüğü ve 2 binden fazla kişinin yaralandığı olaydan saniyelerle kurtulduğunu anlattı

NTV Spor 12.03.2018 - 12:23
Son Güncelleme: 12.03.2018 - 12:25
Futbolun "Sliding Doors" kahramanı
AP

İspanyollar için 11 Mart 2004 tarihi yakın tarihin en büyük terör saldırılarından birini hatırlatıyor. Bu sezon Malaga'nın kalesini koruyan Roberto Jimenez, tam 14 yıl önce gerçekleşen bu saldırıdan nasıl kılpayı kurtulduğunu anlattı. Madrid ulaşım sisteminin kalbine yapılan bombalı terör saldırısında 19 kişi ölmüş, yaralı sayısı da 2 bini geçmişti.

İşte futbolun "Sliding Doors" (Sliding Doors: 1998 ABD-İngiltere ortak yapımı olan ve başrollerini Gwyneth Paltrow, John Hannah, Jeanne Triplehorn ve Kevin McNally'nin oynadığı film bir kadının treni yakalaması ve kaçırmasıyla hayatının nasıl değişebildiğini anlatıyor.) kahramanının öyküsü:

"14 yıl önce 11 Mart'ta Atletico Madrid alt yapısında oynuyordum. Her zamanki saatte uyandım. Okula gidecektim. Vicalşvaro İstasyonu'na yürüyüp Atocha'ya giden treni yakalayacaktım. Orada da okulumun bulunduğu Alcorcon'a giden treni yakalayacaktım. İstasyona merdivenleri çıkarken trenin istasyona girdiğini anladım çünkü basamaklar titriyordu. Koşmaya başladım. Merdivenleri ikişer-üçer çıktım. Perone adım attığımda kapılar kapanıyordu. Koştum. Kapıya ulaşıp kapıyı açacak düğmeye bastım ama tren hareket etmişti. Kapılar açılmadı. Ağır ağır hızlanan trene bakarken 'Kesin okula geç kaldım' diye düşünüyordum."

"Sonraki tren gelmeden müthiş bir ses duyuldu. Sıradaki istasyon Santa Eugenia'da bir patlama olmuştu. Kısa süre içinde istasyonu boşaltmamız için anons yapıldı. Hemen eve gittim. Televizyonu açtım ve bu acı günle ilgili haberler yayındaydı."

1986 doğumlu olan Roberto Jimenez, 2005'te Atletico Madrid A takımına yükseldi. Gimnastic Tarragona, Recreativo Huelva, Zaragoza, Benfica ve Olympiakos'ta oynadıktan sonra 2016'da Espanyol'a geldi. Roberto'nun Temmuz 2017'de Espanyol'dan kiralık geldiği Malaga, bu sezon İspanya'da çok büyük olasılıkla küme düşecek.

Sayfa Yükleniyor...