"G.Saray istediği morali aldı ama..."

Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 3-0 kazandığı Bursaspor maçını %100 Futbol'da analiz etti.

NTV Spor 04.12.2015 - 23:18

Galatasaray'ın TT Arena'da 3-0 kazandığı Bursaspor maçını %100 Futbol'da değerlendiren Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın bu galibiyetle istediği morali aldığını ancak oynanan oyunun gelecek haftaki Beşiktaş derbisinde yeterli olmayacağını söyledi.

Dilmen, "Gol atmada sıkıntı yaşamıyorlardı. Önce gol yememesi lazımdı. Son yıllarda gördüğüm en vasat Bursa vardı. İlk yarı 3, 2. yarı 2 pozisyon yakaladı. Denizli çok iyi analiz etmeli. Galatasaray çözülmeye müsait durumda. Beşiktaş'a kaybetmemesi gerekiyor. Semih ve Chedjou özellikle 2. yarıda kuvvetliydi. Podolski, tam Podolski golü attı. O pozisyondan kim olduğunu görmesen Podolski atmış dersin. Teknik adam değişikliği taraftarı heyecanlandırmamış. Sabri ile taraftar arasındaki durum nedir bilmiyorum. Maçın adamı ise Podolski'ydi. Oyun içinde hiç gözükmedi ama 3 golde de onun katkısı var. Galatasaray istediği morali aldı ama bu futbol, Beşiktaş maçına yetmez."

İşte %100 Futbol'da öne çıkanlar...

GÜNTEKİN ONAY: İki kriz içerisindeki, sorunlu takım karşılaştı. Futbolun bir sonuç oyunu olduğpunu gösteren bir karşılaşma oldu. Galatasaray ilk yarıda umut vermedi. Pozisyon üstünlüğü Bursaspor'daydı. İkinci yarıda Galatasaray, usta ayaklarıyla sonuca gitmeyi başardı.

RIDVAN DİLMEN: Aslında Galatasaray gol atmada sorun yaşamıyordu. Son yıllarda gördüğüm en vasat Bursaspor, 4-5 tane net pozisyon buldu. Galatasaray ikinci yarıda biraz da olsa futbolun top rakipteyken de oynandığını fark etti.

RIDVAN DİLMEN: Mustafa Denizli, 0-0 giden oyunda rakip takımın topları çok rahat alıp, orta sahayı bomboş nasıl geçtiğini çok iyi analiz etmeli.

GÜNTEKİN ONAY:
Mustafa Denizli, Hakan Balta'yı sol beke almak dışında, bazı şeyleri değiştirmiş demek için çok erken. Hatta Hamza Hamzaoğlu döneminden daha defansif oynayan bir Galatasaray izledik.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray çözülmeye müsait bir durumda. Havlu attı atacak görüntüsü veriyor. Beşiktaş maçı öncesi Bursaspor'u yenmek zorundaydı. Zirveyle puan farkını düşük tutup, kendini ligin devre arasına atmalılar.

GÜNTEKİN ONAY: Bursaspor, birbirinden kopuk oynayan, yardımlaşması zayıf, zevk için oynayan bir takım görüntüsünde. Bu kadar kaliteli bir kadronun ilk 5'e oynaması lazım. Bize bir şey olmaz demesinler.

GÜNTEKİN ONAY: Mustafa Denizli mutlaka takımın eksiklerini görüyor. Bu takım kötü de oynasa golü buluyor. Ben alan vermiyim, topun arkasında 11 kişi bekleyip pozizyon vermiyim, yenik duruma düşmeyim diye düşünmüş olmalı. Galatasaray gitse dönemiyor, dönse gidemiyor. 3-0 kazanmış takımın nesini eleştiriyorsunuz diyenler olacaktır ama oyun Galatasaraylıların istediği gibi değildi. Melko'nun da gitmesiyle biraz pas yapan bir takım Galatasaray'ı yenebiliyor. Galatasaray oyun üstünlüğünü alabilen bir takım değil.

GÜNTEKİN ONAY: Kasımpaşa maçından olduğu gibi ve üstelik bu kez kendi evinde 0-0'ken Galatasaray yine kendi sahasında bekleyip, kontra atağı düşündü.

GÜNTEKİN ONAY: Bu kadar yatırım yapan Bursaspor ve Trabzonspor'un neden bu kadar yarışın uzağında olduğunu anlayamıyorum.

RIDVAN DİLMEN: Semih ve Chedjou dikkatli ve sert oynadılar. Maçın oyuncuları, bu iki stoperin dışında Podolski'ydi. Oyun içinde pek gözükmese de skorda çok etkili.Muslera da çok etkili oynadı.

RIDVAN DİLMEN: Farklı galibiyete rağmen bu futbol, Beşiktaş maçı için Galatasaray'a yetmez.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray bu kadar demoralize olmasına rağmen diğer maçlara göre pozisyonları değerlendirdi. Bursaspor ise değerlendiremedi.

RIDVAN DİLMEN: Oyuncular 2-0'dan sonra morallendiler ve sert ve coşkulu olmaya başladılar. Bilal'i demoralize gördüm.

RIDVAN DİLMEN: Mustafa Denizli'den ligin devre arasında hamleler bekliyorum. Tatktiksel değişikliğe gitmedi. Birkaç pozisyon değişikliği yaptı sadece. Bazı oyuncularda şimdilik deneme yanılmayla gidiyor.

RIDVAN DİLMEN: Mustafa Denizli, devre arasında transferle kendi futbol kültürünü yerleştirmesi lazım. Şu anda oyun olarak Hamza Hamzaoğlu'nun oyunundan önce değil. Galatasaray'ın Kasımpaşalı Donk tarzı iki yönlü oynayabilen bir oyuncuya ihtiyacı var.

GÜNTEKİN ONAY: Astana takımının, İstanbul'a Galatasaray maçından 9 gün önce gelmiş olması çok enteresan. Röportaj yapmayı kabul etmemişler. Çok katı bir disiplinle hazırlanıyorlar.

RIDVAN DİLMEN: Bence doğru yapmışlar. Kazakistan eksi 30'lara varan soğuklukta. Ligleri de bitti zaten. Galatasaray, Astana'ya elenirse ayıp olur.

GÜNTEKİN ONAY: Bursaspor kırılgan bir takım. İlk  golü yedikten sonra dondurma gibi eridiler.

RIDVAN DİLMEN: Moral ve puan lazımdı buldu ama hücum organizasyonlarıyla değil, doğaçlama pozisyonlarla golleri attılar.

RIDVAN DİLMEN: Defans anlamında Galatasaray'ın toparlandığını düşünmek yanılgı olur. Pozisyonları yine verdiler ama rakip değerlendiremedi.

GÜNTEKİN ONAY: Zirve yarışında çok kritik bir 10 güne girdik. Mustafa Denizli, derbilere motive etme konusunda çok tecrübeli bir teknik direktör ama takımın gücü konusunda sıkıntı var.

RIDVAN DİLMEN: Sneijder hep yüzylın paslarını atmak istedi. Çünkü Galatasaray konta atak takımına dönüştü. Sneijder ve Podolski çok fazla çizgiye kaçıyorlar. Galatasaraylı oyuncuların kompak oynamak için açılacağı ve daralacağı zamanları çok iyi çalışması gerekir.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray 4-2-3-1'i 4-3-3 gibi oynuyor. Çok geniş bir alanda oynuyor. Orta saha oyuncuları çok yoruluyor.

GÜNTEKİN ONAY: Grosskreutz kalırsa, ikinci yarıda çok faydalı olur.

RIDVAN DİLMEN: Bursaspor her dakika geriye gitti. Maçın başından sonuna kadar konsantrasyonu düşüktü. Geriye düşünce tam havlu attı. Bursaspor bundan geriye gitmez. Dibini bulmuş. Bir otorite problemi olduğunu görebiliyoruz. Uzun vadede heyecan yaratabilecek bir kadroya sahipler. Kaybeden Bursa, toparlayabilir. Kazanan Galatasaray ise çok dikkatli olmalı.

RIDVAN DİLMEN: Suat Arslanboğa, İngiliz hakemleri gibi omuz omuza mücadeleleri hep oynattı. Ucuz fauller çalmadı. Maçı iyi yönetti.

GÜNTEKİN ONAY: Kadınlar Basketbolda Galatasaray'ın hükmen yenik sayılması bence kesinlikle Türkiye Basketbol Federasyonu'nun hatası. Fenerbahçe kendi açısından haklı ama federasyonun çok ağır kusuru var.

RIDVAN DİLMEN: Ben de Federasyon'u suçlu buluyorum. Skandal bir karar.

RIDVAN DİLMEN: Jose Rodriguez ağır bir oyuncu, atlet değil. Daha dinamik olmalı, gelişmesi, gereken bir oyuncu. Oyundan çıkarılması doğru bir hamleydi.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray'ın ikinci yarıda, ilk yarıyla alakası yoktu. İlk yarıda 10 üzerinden 4'ten fazla vermem. İkinci yarı ise 6,5'tan 7 veririm. Oyuncu değişiklikleri ve Bursaspor'un geriye gidişi de Galatasaray'a olumlu etki yaptı.

RIDVAN DİLMEN: Bursaspor çok radikal ve keskin kabuk değiştirdi.

RIDVAN DİLMEN: Bu arada Galatasaray derbisi öncesi Beşiktaş, Kayseri'de oynayıp, Lizbon'a uçacak. Galatasaray ise bir gün önceden Bursaspor maçıyla morallendi ve evinde Astana ile oynayacak.

RIDVAN DİLMEN: Bu oyun Galatasaray'ı, Beşiktaş ile oynayacağı finale taşıdı. Ancak derbide kesinlikle bu oyun yetmez.

RIDVAN DİLMEN: Galatasaray'ın 3-4 nokta transfere ihtiyacı var. Sabri krizi de mutlaka çözülmeli. Aslan gibi topunu oynuyor. Yuhalanmasına rağmen iki gol attırdı. Taraftarla arasına bir fitne girdi ama nedir bilemiyorum.

Sayfa Yükleniyor...