G.Saray'dan Demirören'e sert cevap!

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe ile oynanan maç sonrası futbolcuları Felipe Melo ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi.

NTV Spor

08.04.2014 - 17:16

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in "Beşiktaş'ın Nouma'ya yaptığını, Galatasaray da Melo'ya yapmalı" açıklamasına Galatasaray'dan tepki geldi. "Türk futbolunu Melo'ya verilecek ceza kurtarmaz" denilen açıklama şöyle...

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, "futbol takımının Fenerbahçe'ye tek bir gol pozisyonu bile vermeden kazandığı haklı galibiyete gölge düşürmek için gerçekleştirilen ve sürpriz olmayan yayınların tebessümle izlendiği" belirtilerek, "Ancak bütün kulüplere eşit mesafede olması gereken federasyon başkanının, bir futbolcumuzla ilgili yaptığı açıklamaları, bulunduğu makam açısından talihsiz bir beyan olarak değerlendiriyoruz. Galatasaray futbol takımı oyuncularından Felipe Melo'nun ceza alması için bağlı federasyon kurullarına adeta yol gösteren ve etki altına almaya çalışan beyanlarını, bir 'Başkan'ın tarafsızlık konumuyla bağdaştıramıyoruz" denildi.

Demirören'in, Melo konusunda, geçmişte Beşiktaş Kulübü'nün Pascal Nouma'yı gönderme şeklinin örnek alınması gerektiği yönündeki ifadelerine de tepki gösterilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Futbolcumuzun maç içinde, etik dışı hiçbir anlam taşımayan, Türkiye ve dünya futbolunda sayısız örnekleri bulunan birkaç saniyelik tepkisini, geçmişte genel ahlaka aykırı eylemi nedeniyle ağır cezalara çarptırılmış bir futbolcuyla kıyaslamasını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Türk futbolunu Melo'ya verilecek ceza kurtarmaz. Yıllardır Türk futbolunun uluslararası kamuoyunda saygınlığını yeniden sağlayacak kararları veremeyen bir federasyonun başkanının, kulübümüzden birfutbolcumuza ceza verilmesini istemesi, bugüne kadarki davranış ve uygulamalarında ne kadar taraflıdavrandığının yeni bir kanıtı ve örneğidir."

Sayfa Yükleniyor...