"Galatasaray'a borcumu ödeyemem"

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon kadrosuna kattığı Norveçli sağ bek oyuncusu Omar Elabdellaoui, yılbaşı gecesi yaşadığı kazanın ardından uzun süre sahalardan uzak kalmıştı. Tecrübeli oyuncu, bu süreçte yaşadıklarına dair beIN SPORTS’a açıklamalarda bulundu,

NTV Spor 10.03.2022 - 08:33 | Son Güncelleme: 10.03.2022 - 08:43

Galatasaray'ın Norveçli oyuncusu Omar Elabdellaoui, yaşadığı talihsiz kaza sonrası kulübünün kendisine oyuncusu gibi değil de evladı gibi davrandığını söyledi.

Kazanın gerçekleşmeden kısa bir süre önce Galatasaray'a geldiğini söyleyen Elabdellaoui, Galatasaray Kulübü'nün her kademesinde görev alanların kendisiyle çok yakından ilgilendiğini dile getirdi.

İşte deneyimli oyuncunun açıklamaları:

"Hastaneye gittiğimde her şey benim için siyahtı. Tam olarak zamanı kavrayamadım sadece siyah bir görüntü vardı. Benim için korkutucuydu ve doktora da sordum durumumu kendisi bana, sol gözümün fena olmadığını ancak sağ tarafın kötü olduğunu söyledi. Zaten doktorun ses tonundan da anlaşılıyordu. Kötü düşünceler insanın aklına ister istemez geliyor. Her ne kadar pozitif düşünsem de kaza negatif bir tarafı getiriyor size. Kaza gerçekleşmeden önce olabilecek bütün olasılıkları her zaman için düşünürdüm. Ancak kaza bunu biraz değiştirdi. Kazadan sonra kendime bir söz verdim, eğer geri döneceksem bunu çalışarak üstesinden gelebilirim diye. Ben de bu süreçte mücadele ettim ve tekrardan sahalara döndüm.

Uzun bir aradan sonra sahaya çıktığımda kendimi durdurmadım. Evet bir şok vardı. Bir korku vardı. Tekrar geri dönemem diye. Özellikle kazadan sonra tam olarak ne olacağını bilmiyordum ancak kendimi hiçbir şekilde durdurmadım. Bu kaza gerçekleştikten sonraki süreçte hastanede kaldığım zamanlarda antrenmanlarıma da devam ettim. Abim ve menajerim de şaşırıyorlardı buna. Ancak şunun farkındaydım, eğer bir gün tekrardan geri dönmek istiyorsam bunu ancak çalışarak başarabileceğimi biliyordum.

Galatasaray bana sadece destek vermedi. Benimle çocuğuyla ilgilenir gibi ilgilendiler. Baktığımız zaman kaza gerçekleşmeden kısa bir süre önce gelmiştim kulübe ve kaza gerçekleştikten sonra da her kademeden burada çalışan, çalışmayan herkes bana çok fazla destek verdi. Ben hiçbir zaman bu borcun karşılığını ödeyemem. Yapabileceğim tek bir şey var, sadece ve sadece sahaya çıkıp elimden gelenin en iyisini vermek ve takıma olabildiğince fayda sağlamak. Hastaneye girer girmez, bütün süreç boyunca Galatasaray ne kadar büyük bir aile olduğumuzu bana gösterdi. Sanırım başka bir oyuncu başka bir yerde böyle bir şeyle karşılansa hiçbir zaman bu şekilde bir davranışı görebileceğini sanmıyorum. Ben de bu sevginin karşılığın olabildiğince vermeye çalışacağım."

Sayfa Yükleniyor...