Galatasaray'a gençlik aşısı

Galatasaray yönetimi, yeni sezon öncesi takımı gençleştirmek için hamlelere devam ediyor. Podolski, Chedjou ve Sabri ile yollarını ayıran yönetim Sneijder'ın takımdaki geleceğine ise henüz karar veremedi.

NTV Spor 14.06.2017 - 13:37 | Son Güncelleme: 14.06.2017 - 14:40

Galatasaray'da yeni sezon öncesi, teknik direktör Igor Tudor'un hedeflediği takımı gençleştirme operasyonu devam ediyor.

Hırvat teknik adam, 30 yaş ve üzeri birçok oyuncu ile yolların ayrılmasını istemişti. Japonya'ya transfer olan Podolski ve sözleşmesi bittikten sonra Başakşehir'in kadrosuna katılan Chedjou takımdan ayrıldı. Tudor'un gelecek planları arasında yer almayan Sabri Sarıoğlu ile yola devam edilmeyeceği de kendisine iletildi.

Takımın bir diğer deneyimli oyuncusu Hakan Balta'nın ise 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Tudor'un, gelecek sezon için süre vermeyi düşünmediği milli oyuncuyu birçok Anadolu kulübü transfer etmek istiyor. Ancak Hakan Balta sözleşmesini tamamlamak amacında.

Tudor'un takımda düşünmediği bir diğer isim Nigel de Jong'un da 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. Yönetim, deneyimli oyuncuya teklif gelmesi halinde satışına onay verecek.

GALATASARAY YÖNETİMİNİ WESLEY SNEIJDER DÜŞÜNDÜRÜYOR 
Galatasaray yönetimini asıl düşündüren konu ise Wesley Sneijder'in takımdaki geleceği. Igor Tudor, Sneijder konusunda yönetime olumsuz rapor verdi. Ancak yönetim,, Sneijder konusunda henüz resmi teklif almadığı için, somut bir adım atılamıyor.

Her fırsatta İstanbul'da mutlu olduğunu ifade eden Sneijder, 1 yıl daha Galatasaray'da forma giymek istiyor. Yönetimin önümüzdeki günlerde Sneijder'in menajeri Guido Albers ile İstanbul'da bir görüşme yapıp, Hollandalı yıldızın geleceğini netleştirmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...