Galatasaray'da seçim sonrası büyük tehlike

Galatasaray'da gözler 11 Haziran'daki seçime odaklanırken, göreve gelecek yeni yönetimin 3 hafta içinde en az 150 milyon lira bulması gerekiyor.

NTV Spor 31.05.2022 - 08:30

SEÇİM SONRASI BÜYÜK TEHLİKE
Galatasaray'da tüm gözler 11 Haziran'da gerçekleşecek seçime çevrildi. Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre; Sarı-kırmızılılarda göreve gelecek yönetimin 3 hafta içinde en az 150 milyon lira bulması gerektiği ortaya çıktı.

MUHAMMED'DE 1 TEMMUZ SON
Mustafa Muhammed'in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu için Sarı-Kırmızılılar'ın süresi 1 Temmuz'da bitecek. Galatasaray'ın 1 Temmuz'a kadar ödeme yapmaması halinde, Mısırlı futbolcu Zamalek'e geri dönecek.

ALACAKLAR VE TAKSİTLER DE GÜNDEMDE
Diğer taraftan mevcut kadroda bulunan futbolcuların alacakları ve yine geçen sezon transfer edilen oyuncuların bonservis taksitleri ile beraber yeni yönetimin gelir gelmez yaklaşık 150 milyon lira ödeme yapacağı ifade edildi.

ADAYLARIN ÇÖZÜM ÜRETMESİ BEKLENİYOR
Galatasaray'da başkan adayları Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu’nu, kısa vadede mali yönden sıkıntılı bir tablo beklerken, bu konuda nasıl bir çözüm bulacakları merak ediliyor.

TRANSFER HAMLELERİ ZORLAYACAK
Diğer taraftan, transfer konusunda yine sarı-kırmızılıların yapacağı hamleler de mali yönden yeni yönetimi zorlayacak. Bu konuda tarafların izleyeceği transfer politikası, Teknik Direktör Domenec Torrent’in tazminat konusu ve yeni teknik adamla ilgili alınacak acil kararlar da adayların mali yönden hazırlığıyla doğru orantılı gözüküyor.

Sayfa Yükleniyor...