Galatasaray'dan Morutan transferine veto

Galatasaray Başkanı Burak Elmaz, MHK semineri sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı, Morutan transferini kesin bir dille yalanladı.

NTV Spor 02.08.2021 - 13:50 | Son Güncelleme: 02.08.2021 - 13:56

Elmas gündemle ilgili konuşurken, "Geldiğimizde bir senelik değil 4-5 sene sonra hak ettiği yerlerde olabileceği bir sistemin çabasındayız. Bütün oyuncuları transfer ederken uzun vadeli kontratlar, genç oyuncuları seçmeye çalışıyoruz. İnce eleyip sık dokumak gerekiyor: Bu takımın bir takım önemli eksiklerini giderdik. Ana hedef kuvvetli bir takım kurmak. Katkı verecek isimleri kulübeye almak. Yaşı dolayısıyla performansı düşen oyuncuları almaktan çok, kulübe katkı yapacak isimleri almak istiyoruz" dedi. 

"Bir takımın yüzde 30-40'ını sürekli değiştirirseniz başarı olmaz" diyen Elmas, "Futbolda yeni bir sistem kurmak istiyoruz. Galatasaray sistemini kurmak istiyoruz. Ciddi adımlarımız var. Pilot takım ile ilgili çalışmalarımız var. Türkiye'de ve yurtdışında iki kulüple görüşüyoruz. Bir tanesi bitmek üzere. Bittiğinde açıklarız. Geçmişte bir pilot takım kkonusu oldu. Ama başarılı olamadı. Ciddi ilgi isteyen, ciddi şekilde üzerine eğilmeniz gereken bir şey. Planlayarak gidiyoruz" diye konuştu.  

Morutan ve Halil Dervişoğlu transferleri için ise Galatasaray Başkanı Burak Elmas şöyle konuştu,

"Her oyuncunun kendisiyle ve kulübüyle direk konuşabiliyoruz. Aracı kullanmıyoruz. Her kulüple konuşacak lisanımız var. Menajerlerin artık taraftarlarımızın duygularıyla oynayarak oyuncuların fiyatlarını yükseltmeke veya yönetimleri bir oyuncuyu almaya mecbur etme çabasına biz pabuç bırakmayacağız. Bizim bir stratejimiz var, o stratejimizi uyguluyoruz.
Morutan ile ilgili her hangi bir resmi teklif, görüşme olmadı. Hatta şunu söyleyeyim, olmayacak. Bütün oyuncuların kulüpleriyle kendim görüşüyorum. Aracı kullanmıyorum.

Halil Dervişoğlu da bunlardan bir tanesi. Bir kaç oyuncu daha var. Halil Dervişoğlu'nun kulübü gelecek sezon için henüz karar vermedi. Onu bekliyoruz. Karar verdiklerinde tekrar görüşeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...