Galatasaray'dan yeni sponsorluk anlaşması

Galatasaray stata sponsorluğu için imza töreni düzenledi. Başkan Burak Elmas, Türkiye tarihinin en büyük stadyum isim sponsorluğuna imza attıklarını söyledi.

NTV Spor 12.10.2021 - 12:29 | Son Güncelleme: 12.10.2021 - 17:09

Galatasaray ve NEF, stadyum isim sponsorluğu için anlaşmaya vardı. Sarı-Kırmızılılar, Burak Elmas ve Erden Timur'un katılımıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde imza töreni düzenledi. 

Törende Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin adının Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu olarak değiştiği açıklandı.

Sponsorluk için Erden Timura teşekkür eden Burak Elmas, "Seçim döneminde taraftarlara sözler vermiştik. Bunları yerine getirmek için çabalıyoruz. Galatasaray tarihinin en iyi stadyum sponsorluk anlaşmasını imzaladık. Bir önceki stadyum isim anlaşması 30 milyon TL artı KDV'ydi. Türk spor tarihinin en büyük stadyum isim sponsorluğu oldu. Anlaşmamız 5+5 yıllık. Stat isim hakkından amatör şubelerimize de bir pay gidecek. Her yıl için anlaştığımız takvim üzerinden ödemeler yapılacak. Nakit akışını SPK nedeniyle paylaşamıyorum ama her yılın parası belirtilen takvimlerde ödenecek." ifadelerini kullandı.

Erden Timur ise "Baştan bir af dileyeyim, benim için kolay bir basın toplantısı değil. Bundan önce birçok toplantı yaptık ama ilkinde de böyle olmuştu... Sadece fact'lerle konuşabileceğimiz bir şey değil, insan duygularından ibaret. Galatasaray uluslararası anlamda Türkiye'nin en değerli bir iki markasından birisi. Bizim açımızdan Nef de son üç yıldır global yolculuğa çıkmış, bu vizyonla başlamış ve kendi sektörümüzde uluslararası marka olma hedefini koymuş bir marka. Bu birliktelik onur verici. Burası bizim evimiz, evimize Nef ismini koymak anlatılmaz bir şey! Tabii bir taraftan da Nef'in yönetim kurulu başkanıyım ama saklayamam Galatasaray taraftarıyım. Burasının adı bizim için Ali Sami Yen Stadyumu. Onun da her zaman bilincindeyiz.  En önemli motivasyonlarımızdan biri de o isme layık olmak. Sonuçta insan çift kimlikle yaşayamaz. Sorumluluğun farkındayız. Mahcup olmayacağımızı düşünüyorum. Başkanıma da teşekkür etmek istiyorum. Yol arkadaşlığı derken biz de bunu böyle görüyoruz. Yaklaşım olarak da fedakarlık bakış açısı olarak da her şeyi bizlere sunarak bu anlaşmanın olmasında çok önemli emeği var. İlk başta konuşurken Rezan Beyin çok emeği geçti, bu işin oluşması için sürekli çaba sarf etti. Ona da ayrıca teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...