"Galatasaray Gomis ile yolları ayırmalı"

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 1-0'lık Altay maçı sonrası karşılaşmayı yorumladı. Dilmen, Galatasaray seçiminin ardından yeni teknik direktörünün hemen belli olması gerektiğini söylerken; Bafetimbi Gomis ile de yolların ayrılması gerektiğini dile getirdi.

NTV Spor 24.04.2022 - 23:44

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent'in durumuyla ilgili olarak Rıdvan Dilmen şöyle konuştu, "Taktiksel anlamda da Torrent ve Galatasaray'ın önümüzdeki haftadaki seçimi sonrası radikal kararlar olmalı. Galatasaray'ın güçlü bir takıma ihtiyacı var. Galatasaray şampiyonluk yarışından erken koptuğu için çok puan kayıpları oldu. Yoksa bugüne kadar 55-58'de olurdu. Oyuncular, şu maça giderken bile iki hafta sonra derbi yoksa bilmezler.

30 Nisan'da Galatasaray kongresi. 1'inin akşamı Galatasaray'ın kulüp başkanının zaten planlamalarında vardır. Torrent'siz kim olur. Okan Hoca mı olur? Başka biri mi olur? Ondan sonra kulübün ekonomik yapısı önemli. Burak Bey (Elmas) çok şeffaftı. Yeni gelen başkan transfer politikasını izleyecektir. Gelecek olan teknik direktör de planını yapacaktır. Sakın ola ki; eğer Torrent'le ilgili kafalarında bir soru işareti varsa kesinlikle bu hafta anlaşmaları lazım."

"GALATASARAY GOMIS'LE YOLLARINI AYIRMALI"
Galatasaray'da üç tane santrafor olduğunu kaydeden Rıdvan Dilmen şu ifadeleri kullandı, "Halil kiralık. Halil fena bir oyuncu değil. Ancak demorilize durumda. Büyük paralar olursa tabii ki olmaz. Gomis'in birinci santrafor olmayacağı aşikar. Mostafa Mohamed kesinlikle kadroda kalması gereken bir oyuncu. Bana göre bütün santraforlar içinde en öndeki oyuncu. Ancak ne Fatih Terim döneminde ne de Torrent döneminde 'al formayı' dedikleri bir futbolcu hiç olmadı. Üst üste beş maç hiç görmedik. Türkiye Ligi'nde hücum yapan bir takım için iyi bir santrafor. Çok inişli çıkışları oldu. Orada da tuhaf bir durum var. Ya kontratında bir şey var ya da kendisi problemli.

Gomis'le ilgili ben Galatasaray olsam, tabii ekonomik durumunu masaya yatırmakta fayda var. Çok yüksek maliyetli olmayabilir. Gomis'i yedek bırakmak da bu oyuncunun ve takım enerjisini düşürür. Kapris yapar belli. Kendisini birinci santrafor olarak görüyordur. Ancak oynamayınca ayaklar gitmeyince çene başlar. Gomis'ten Necip bekleme. Oturmayabilir. Bence güçlü bir takım için Galatasaray, Gomis ile yollarını ayırmalı."

Sayfa Yükleniyor...