"Galatasaray'ı çok rahat yenebilirdik, verilmeyen net bir gol var"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk, Galatasaray ile 2-2 berabere kaldıkları maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 08.12.2018 - 21:21 | Son Güncelleme: 08.12.2018 - 22:09

Karşılaşmayı değerlendiren Okan Buruk "Galatasaray'ı çok rahat yenebilirdik. Verilmeyen net bir gol var" dedi.

Buruk "Oyundan memnunum. İlk yarının büyük bir bölümünde doğru çıkışlar yaptık. İlk yarı pozisyon vermeden 1-0 geriye düştük. İlk yarı bölüm bölüm iyi, bölüm bölüm kötü oynadık. 2-1'den sonra oyuna asıldık. Oyun içindeki oyuncuların performansıyla 2-2'yi bulduk. Golden sonra üçüncü golü atabilirdik. Galatasaray'ı çok rahat yenebilirdik. Verilmeyen net bir gol var. Oyunun son bölümünü çok iyi oynadık. Oyunu bırakmayan, geri döndüren oyuncularıma teşekkür ediyorum. Galatasaraylı oyuncuları da tebrik ediyorum. Bizim için iyi bir puan oldu" şeklinde konuştu.

Okan Buruk sözlerini şöyle bitirdi:

"Özgüvene ihtiyacımız var. Kazanarak yapabilirdik. 2-0'dan 2-2'ye getirmemiz de önemli. Buraya gelen taraftarımıza dteşekkür ediyorum. Haftaya oyunculardan çok daha iyi bir performans bekliyorum. Taraftarlarımızı stada bekliyorum. Özgüven kazandık. Şanssızlığımız sürüyor. Yediğimiz golde bile oyuncumuzun ayağına çarpıp rakibin önüne düşüyor."

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Buruk, Galatasaray deplasmanında alınan bir puanın değerli olduğunu belirterek, "Maçın son bölümüne baktığımızda, çok rahat kazanabilirdik." dedi.

Müsabakanın ilk yarısında rakip kaleye daha çok giden takım olduklarını aktaran Buruk, şunları kaydetti:

"Rakibimizin ilk yarı fazla pozisyonu yoktu. Biraz da şansla golü buldular. İkinci yarı 2-1'den sonra daha çok inandık, oyuna asıldık ve 2-2'yi yakaladık. Maçta 3. golü yakalama şansı 3-4 kez geldi. Bulduğumuz pozisyonları değerlendirebilseydik, bizim için çok büyük bir adım olacaktı. Ancak bu beraberliğin öz güveniyle buradan ayrılıyoruz. Verilmeyen bir golümüz de var. Haftalardır bunu yaşıyoruz. Bu da bizim için üzücüydü."

Okan Buruk, maçın son bölümünde çok net gol pozisyonları bulduklarını tekrarlayarak, "Bir tanesini atabilseydik, maçı kazanacaktık. Son bölüme baktığımızda 2 puan kaybettik ama 2-0 geride olduğumuz bölüme baktığımızda da bir puan kazandık." değerlendirmesinde bulundu.


Sayfa Yükleniyor...