"Galatasaray için de bizim için de kayıp 2 puan"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları Galatasaray maçını değerlendirdi.

NTV Spor 23.11.2018 - 23:39 | Son Güncelleme: 24.11.2018 - 00:05

Atiker Konyaspor'da 3. dönemini yaşayan ve ilk sınavını da Galatasaray karşısında veren Aykut Kocaman, mücadeleyi değerlendirdi.

"Maç öncesi rakimibizin durumu avantajları ve dezavantajlarına baktığımızda kısa zaman içinde yaptıklarımızın sahada gerçekleştiğni söyleyebilirim." diyen Kocaman, "Şampiyonlar Ligi maçı oynayacak rakibimiz sahaya kuvvetli bir kadroyla çıktı. Oyun geneli, bize iyi şeyler vaat etti. İlk yarıdaki hataları onarma şansına sahip olduk. 2. yarı bizim için son derece iyi geçti." dedi.

Çok net pozisyonları kaçırdıklarının altını çizen Kocaman, "Olmayacak pozisyonda gol yedik. Son anda beraberliğie kurtarıp, bunu sevinme haline geldik. 2. yarı golü yiyinceye kadar iyi gittik. Rakibi düşürecek golü de bulabilirdik. Bunları değerlendiremeyince futbolun cilvesi ters bir vuruşla da olsa gerçekleşti ve gol yedik. Ligin şu andaki durumu itibariyle, maçı eğer kendi tarafımıza çevirme şansına sahip olsaydık başka türlü bir hikaye içinde barınabilirdi. Şimdi Galatasaray için de bizim için de kayıp 2 puan gözüküyor." dedi.

"SERDAR AZİZ'İN POZİSYONU AÇIK"
Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Serdar Aziz'in pozisyonu sorulan Aykut Kocaman, "Serdar Aziz direkt topu hakemin üzerine attı, öyle gördüm. Bir şey söylemeye gerek yok. Açık pozisyon." dedi.

Atiker Konyaspor'un şampiyonluk şansıyla ilgili ise Kocaman, "Bundan 5-6 yıl önce ya da 10 yıl önce olan Bursaspor'un şampiyonluğunu bir kenara bırakmak lazım. İmkansızı başardı. Dönem ve şartlar diyelim; artık her takımın hayali. Büyük takımların mali darboğaz içinde olmaları, kadro sirkülasyonları var. Eğer ekonomisini biraz düzelten takımlar olabilirse, artık imkansıza yakın olan şey daha planlanabilir düşünülebilir. Bunlardan bir tanesi de Konyaspor'dur." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...