Galatasaray'ın atamasına eleştiri: Hukuka aykırı

Galatasaray, başkan yardımcısı Rezan Epözdemir ve genel sekreter Şükrü Köksal Ünlü'nün yerine yedek üyelerden İbrahim Reha Keskin ve Ahmet Ozan Şener getirildiğini açıkladı. Rezan Epözdemir ise kararın hukuka aykırı olduğunu açıkladı.

NTV Spor 17.12.2021 - 21:54 | Son Güncelleme: 17.12.2021 - 22:41

Galatasaray, yönetim kurulunda iki değişiklik yaptı. Konuyla ilgili olarak, "Galatasaray Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı ve Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Sayın Av. Dr. Rezan Epözdemir 15 Aralık'ta, Galatasaray Spor Kulübü Derneği Genel Sekreteri Sayın Köksal Ünlü 16 Aralık'ta bu görevlerinden ve tüm yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiklerini beyan etmiş ve tarafımıza bildirmişlerdir. Yönetim kurulumuzun bilaistisna ortak görüşü ile ve tüzüğümüz uyarınca Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu yedek üyelerinden Sayın İbrahim Reha Keskin ve Sayın Ahmet Ozan Şener yönetim kurulu üyesi olarak görev alacaklardır. Sayın İbrahim Reha Keskin'e ve Sayın Ahmet Ozan Şener’e yeni görevlerinde başarılar dileriz." açıklamasını yaptı. 

Rezan Epözdemir ise sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı ve kararın hukuka aykırı olduğunu söyledi. Epözdemir'in yaptığı açıklamada, "Galatasaray Spor Klübü Derneği'nin biraz önce 21:01 tarihinde yapmış olduğu duyuru ve varsa dayanağı olan yönetim kurulu kararı açıkça hukuka aykırıdır" denildi. 

Epözdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi, "Galatasaray Spor Kulübü Derneği veya Yönetim Kurulu'na sunduğum herhangi bir yazılı beyanım veya istifam söz konusu değildir. İşbu hukuki ve fiili gerçeğe rağmen, bir dernek yönetim kurulu üyesi görevdeyken istifa etmişcesine yerine yedek yönetim kurulu üyesi atanması açıkça hukuksuzdur ve suçtur. Böyle bir yola tevessül etmek ve Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olan Galatasaray'ı bu kadar zor durumda bırakmak yerine, tarafıma bu yönde bir talep gelse idi, gereğini Galatasaray ve değerleri için yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Böylesine bir hukuk garabeti karşısında, canımdan çok sevdiğim Galatasaray ve camiasının zarar görmemesi adına şimdilik bu kadar açıklama yapmakla yetineceğim."

Sayfa Yükleniyor...