Galatasaray Transfer Haberleri | Adekugbe'nin duygusal anları: "Hepimizin tanıdığı birçok insan..."

Galatasaray, deprem sebebiyle ligden çekilen Hatayspor'un sol beki Sam Adekugbe transferini resmen açıkladı. Kanadalı futbolcunun transfer videosunda depremden bahsederken duygusal anlar yaşadığı görüldü.

NTV Spor 17.02.2023 - 09:20
Son Güncelleme: 17.02.2023 - 09:22

Galatasaray, deprem sebebiyle ligden çekilmek zorunda kalan Hatayspor'dan sol bek Sam Adekugbe'nin transferini dün gece resmen açıkladı.

Galatasaray, Adekugbe'nin transferiyle ilgili sosyal medya hesaplarından da Kanadalı oyuncunun açıklamalarına yer verdiği bir video paylaştı.

Depremi, en çok etkilenen şehirlerden biri olan Hatay'da yaşayan 28 yaşındaki sol bek, videonun bir kısmında duygulanıp konuşamadı.

"Tanıdığım, hepimizin tanıdığı birçok insan..."

Bek oyuncusu videodaki açıklamasında; "Herkese merhaba. Burada olduğum için mutluyum. Hatayspor'a ve Galatasaray'a bana bu fırsatı verdikleri için minnettarım. Fakat tabii ki geçtiğimiz haftadan bu yana yaşananların farkındayız. Birçok insanın hayatı bu felaketten etkilendi. Tanıdığım, hepimizin tanıdığı birçok insan... Ve böyle zamanlarda insanların desteğimize ihtiyacı olduğunun farkında olmak çok önemli. Ülkenin nasıl bir araya geldiğini görmek harika bir şey. Farklı takımlardan oyuncular destek için bir araya gelmeye devam ediyor. Bence bu, ülkedeki dayanışmayı gösteriyor. İnsanların her açıdan desteğimize ihtiyaç duyduğunu anlamamız çok önemli. Parayla yardım edebiliriz, bağış yaparak yardım edebiliriz, her şekilde yardım edebiliriz." dedi. 

"Birbirimize ihtiyacımız var"

Adekugbe sözlerinin devamında; "Önemli olan yardım edip kenetlenmemiz. Çünkü biliyoruz ki biz beraberken daha güçlüyüz. Bu noktada takımlar veya mücadele değil birlikte olmak önemli. Bence Galatasaray'a transfer fırsatını bana sağlamaları Hatayspor'un da insanların hala mutlu olabileceğine dair inancını gösteriyor. Daha önce de söylediğim gibi tanıdığımız veya tanımadığımız birçok insanın hayatı etkilendi fakat günün sonunda hepimiz insanız ve birbirimize ihtiyacımız var. Dolayısıyla Hatayspor'a tekrardan teşekkür ediyorum. Galatasaray'a teşekkür ediyorum. Ama lütfen elinizden geldiği kadar yardım etmeye devam edin. Benim için hedef Galatasaray'da şampiyonluk kazanmak ve Hatay'a destek olmak. Teşekkür ederim ve burada olduğum için çok mutluyum." açıklamasında bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...