Galatasaray kaç transfer yapacak? Okan Buruk'tan yanıt

SON DAKİKA HABERİ: Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, HangiKredi Ümraniyespor maçı sonrası transfer sorusuna yanıt verdi, "Yeni takviyelere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. En az 3 tane oyuncu daha katıp kadro genişliğini oluşturmak istiyoruz" dedi.

NTV Spor 19.08.2022 - 23:45 | Son Güncelleme: 20.08.2022 - 00:33

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Ümraniyespor maçını değerlenidirken, "Havalar sıcak nem var. Hepimiz terliyoruz. Bu ay çok zor geçiyor. Oyuncuların performanslarını değerlendirirken bunu da hesaba katmak gerekiyor. İlk yarı kenarda saç baş yoldum. Bazen yaptığımız hatalara inanamadım. Bizim kalitemizdeki bir takımın bu kadar top kaybetmesi, topu yağımızdan kaçırmamız... İlk yarı bu kadar kötü oynamamıza rağmen pozisyonlar bulduk. Kötü oynarken o pozisyonlara girdik" dedi. 

İkinci yarı daha iyi başladıklarını söyleyen Buruk şöyle devam etti, "Özellikle Mertens'in oyuna girmesi bira rahatlattı. Bizi rakip kaleye daha çok götürdü. Çok erken gol bulmamız gerekiyordu. İlk 20 dakikada bir gol değil birden fazla gol atabilirdik. Rakibin çıkışları da oldu. Savunmaya geçişte önde oyuncular bıraktılar. Burada gol de yiyebilirdik. Ama maçın sonunda bulduğumuz golle galip geldik. Tam olarak hazır olmadığımızı görüyorum. Bunu çok söylemek istemiyorum; klişe ama zamana ihtiyacımız var. Burada Mertens ve Lucas (Torreira) oynadı. Lucas 90 dakika oynadı ve çok yoruldu. Diğer oyuncular da tempoyu bulacaklar. İlk 20-25 dakikadaki tempoyu 90 dakikaya yaymamız gerekiyor."

Süper Lig tarihinde Coşkun Özarı'dan sonra deplasmandaki ilk iki maçı kazanan Galatasaray teknik direktörü olmasıyla ilgili olarak Okan Buruk, "Önce onu rahmetle anmak gerikiyor: Çok önemli bir spor adamıydı. Her maçı kazanmak güzel: Deplasmandaki iki maçımızı kazandık. Ama iç sahada kaybettiğimiz bir maç var. Buna da çok üzülüyorum. Mutluyum. Deplasman anlanımda son yıllarda başarı olmadı ama inşallah bunu iç saha ve dış saha olarak sürdürürüz" diye konuştu. 

Transferde isimleri geçen Olsen, Icardi ve Belotti'nin sorulması üzerine de Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, "Kadro genişliğine ihtiyacımız var. Bu net bir şekilde gözüküyor. Mertens ve Torreira geldi, inanılmaz öz güven kattılar. Takviyelere ihtiyacımız var. Belirlediğimiz mevkiler var. En az üç tane daha oyuncu içeri katıp kadro genişliğini sağlamak istiyoruz. Geçen seneki kadrosunu koruyup üzerine çok fazla transfer yapan rakiplerimiz var. Değişim içindeyiz. Elimizdeki oyuncular en iyisini yapmaya çalışıyor ama yeni gelenlerden iki tane sakatımız oldu. Geniş bir kadroya ihtiyacımız var" yanıtını verdi.

Icardi, Galatasaray'ın gündeminde mi?

Icardi konusunda ise Okan Buruk; "Icardi'nin adı geçti. Çok önemli bir futbolcu. Kulübünden ayrılıp ayrılmayacağını veya Türkiye'ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Çok yüksek maaşlar kazanan oyuncular. Bu maaşların Türkiye'de verilmesi biraz zor. Onunla ilgili bizim açımızdan net bir gelişme olmadı" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...