Galatasaray, Mustafa Cengiz'in yasını tutuyor

Yaşamını yitiren eski Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz için hayata veda ettiği hastanenin önünde doktoru Prof. Dr. Yeşim Eralp ile eski yönetici Yusuf Günay ile oğlu Sarper açıklama yaptı. Yusuf Günay, "Acımız çok büyük" derken; oğlu Sarper, "Sadece babamı değil rehberimi kaybettim. Onun için canımı feda etmeye hazırdım" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 28.11.2021 - 22:22 | Son Güncelleme: 28.11.2021 - 22:49

 Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in vefatının ardından eski yöneticiler Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay, hastaneye gelerek, Cengiz ailesini yalnız bırakmadı.

Maslak Acıbadem Hastanesi'ndeki taziyenin ardından Cengiz'in doktoru Yeşim Eralp, yaptığı açıklamada, "Sayın Mustafa Cengiz akciğer kanseriyle savaşmaktaydı. Bu süreç içerisinde kendisine bilimin ışığında tüm tedaviler eksiksiz olarak uygulandı. 3 gün önce durumu ağırlaşarak yoğun bakım ünitemize alınan Cengiz, bugün saat 17.40'ta tüm müdahalelere rağmen yaşama veda etmiştir. Süreç içinde kendisi ve ailesi el ele vererek büyük bir dayanışma örneği göstererek bütün tedavileri özveriyle sonuna kadar sürdürmüşlerdir. Sözün bittiği noktada tüm sevenlerine başsağlığı, kendisine de rahmet diliyoruz." diye konuştu.

Eski Galatasaray yöneticisi Yusuf Günay ise, "Acımız çok büyük. Bugün başkanımızı kaybettik. Öncelikle Cengiz ailesine, eşi Hayat Hanıma, oğlu Sarper'e, Galatasaray spor kulübü camiasına, Türk milletine baş sağlığı diliyor, başkanımıza da Allah'tan rahmet diliyorum. Yoğun bir süreç yaşadık. Yaklaşık 1.5 yıl süren bir süreç. Son nokta bugünmüş. 17.40'ta kaybettik, cenazesi yarın Marmara İlahiyet Camii'nde cenazesi kılınacak ve Ulus aile kabristanına defnedilecek. Bu süreçte çok zorlu mücadele yapıldı. Oğlu Sarper sağ olsun. Allah, herkese onun gibi bir evlat nasip etsin. Babası için çok çalıştı. Hep yanında oldu. Başkanımız Galatasaray camiasına çok büyük hizmetler verdi. Biz inanıyor ve biliyoruz ki yaptığı bu hizmetler önümüzdeki yıllarda çok daha iyi anlaşılacak. Başkanımızın vefatından itibarından bütün spor kamuoyu ekonomi ve siyasi camiası yanımızda yer aldı" ifadelerini kullandı. 

Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz ise duyduğu üzüntüyü aktarırken, "Sadece babamı değil rehberimi kaybettim. Hayatta her şeyi açık net konuşabildiğim, danışabildiğim yön göstericimi kaybettim. Sürece başladığımızdan beri yaklaşık 17-18 aydır olan bu süreçte müthiş bir mücadeleyle geçti. Müthiş dirayetli davrandı. Baba bir dağ. İnsan babası hiç ölmeyecek gibi düşünüyor. Ama o bir evlada nasıl hastalık süreci yaşatılır onu gösterdi. Onun için canımı feda etmeye hazırdım. Ama buraya kadarmış. Saat 17.30'dan beri bir süreç içerisindeyiz. Bazı arayan soranlara yanıt veremedim, teker teker özür diliyorum. Kalbimizde ailecek hissediyoruz. Ailemizin, Türk milletinin, sevenlerinin başımız sağ olsun. Babam benim kahramanımdı. Ama onu öyle gören Anadolu'dan gelen, Gazianhtep'in Nizip ilçesinden çıkıp o bölgeye de, gençlerimize de başarı hikayesi katacak birisi. Mekanı cennet olsun" açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...