"Galatasaray takımı orada kazanacaktır"

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turu ilk maçında İstanbul'da İskoçya ekibi St. Johnstone ile 1-1 berabere kaldı.

NTV Spor 05.08.2021 - 23:29

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Terim "Bu tür takımlara karşı erken gol bulmak önemli. Direkten döndü, boş kaleye atamadık... Rakip, çok temaslı oynayan bir takım. Buna bir de oyunun her tarafına sığınma, ağırdan alma gibi bir idare de olunca maalesef ilk yarıya 0-0 girdik. İkinci yarıda yaşadığımız şeyleri sık sık yaşıyoruz. 10 kişi kaldık. Açıkçası takım iyi reaksiyon verdi. Golü bulduk, sonra kaçırdık. Orada kazanmamız gerekiyor. Galatasaray takımı orada kazanacaktır, kazanmalıdır. İlk kez yaptığımız bir şey değil. Yediğimiz golün de bir dezavantajı olmadığına göre inşallah orada turu alacağız" dedi.

"O tepki doğru değil, hoş da değil açıkçası"

Aytaç Kara'ya taraftarların protestosuyla ilgili soruyu yanıtlayan "Sezonun en başındayız. Taraftarımız da bizim en büyük silahımız. Taraftarın oyun anında tedavi etmesi gerekir, toleranslı olması gerekir. Yoksa oyuncu kalmaz. O tepki doğru değil, hoş da değil açıkçası. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bizim bu huyumuzu değiştirmemiz lazım. Kim çıkarsa kim girerse alkışlayarak desteklememiz gerekir" diye konuştu.

"Galatasaray değişe değişe değişecek" 

Terim "Ben şansa pek inandığımı söyleyemem. Şansı bulmuşsunuz, 7.32'ye doğru dürüst pozisyon alıp vuruş tekniğinizi ona göre ayarlarsanız ve de konsantre olursanız kaçması zor. Atmak gerekir. Baskıyı kurmuşuz, pozisyonu bulmuşuz. Atsak turu geçip gideceğiz. Ama Galatasaray değişe değişe değişecek" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...