Galatasaray tepkili: 3'ü de hakemliği bıraksın!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisini yöneten Fırat Aydınus ile Atiker Konyaspor maçında düdük çalan Hüseyin Göçek ile Konyaspor maçının VAR hakemi Halis Özkahya'nın istifa etmesini istedi.

NTV Spor

24.11.2018 - 17:38

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisini yöneten Fırat Aydınus ile Atiker Konyaspor maçında düdük çalan Hüseyin Göçek ile Konyaspor maçının VAR hakemi Halis Özkahya'nın istifa etmesini istedi. 

Galatasaray Yönetim Kurulu'nun toplantısı sonrası kulüp televizyonunu açıklamalar yapan Cengiz, "Galatasaray aleyhine sürekli ve düzenli haksızlıklar yapıldığını gördük. Tüm spor kamuoyu buna şahit oldu. Bu kasıtlı eylemlerin sürekli tekrarlanması, saha içinde seyirciyi kışkırtmakla ne hedeflenmektedir. Hakem kararsız kalmamalıdır, şüpheye düştüğünde hem görsel hem duyusal olarak yapmalıdır. Aklı selim hiçbir insanın kabullenemeyeceği kararın 10 binlerce seyircinin önünde kışkırtıcı bir şekilde yapılmasının nasıl bir hedefi olmuştur." dedi. 

Fenerbahçe derbisine vurgu yapan Cengiz, "VAR sistemi, son oynanan derbide rakip oyuncunun 87. dakikada ceza sahası içinde oyuncumuza yaptığı faul için kullanılmadı. Fırat Aydınus, VAR'a gitmeye tenezzül bile etmedi. Biz VAR hakemleri ile konuşmaların açıklanmasını istedik, ceza aldık." diye konuştu.  

Atiker Konyaspor maçına da değinen Mustafa Cengiz, "Hüseyin Göçek, maçın 88. dakikasında bir karar aldı. Hakem yine görüntüleri bile izlemeye tenezzül etmedi. 4 dakika kulaktan ileşimle tahrik yaptı. Tekrarlarda görüldüğü gibi pozisyon asla Galatasaray aleypine bir penaltı kararı olmamalıydı." açıklamasını yaptı. 

Cengiz, tepkisini sürdürürken, "Dürüstlük şeffaflık gerektirir. Maalesef bu kavramlar karşılığını bulamamıştır. VAR hakemi ile orta hakem arasındaki görüşmelerin deşifre edilmelidir. Galatasaray'ın haklarını gasp eden üç hakem; Fırat Aydınus (Fenerbahçe derbisinin hakemi), Hüseyin Göçek (Atiker Konyaspor maçının hakemi) ve Halis Özkahya (Atiker Konyaspor maçının VAR hakemi) hakemlik mesleğini bırakmalıdır."  ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...