Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nden ne kadar para kazandı?

UEFA Avrupa Ligi'nde grubunu birinci sırada bitiren Galatasaray şu ana kadar kasasına önemli bir miktar koydu.

NTV Spor 10.12.2021 - 11:53

UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio deplasmanında aldığı 0-0 beraberliğin ardından grubu 12 puanla zirvede tamamlayan Galatasaray doğrudan son 16 turuna yükselme hakkı kazandı.

Sarı-kırmızılı ekip grup etabında oynadığı 6 maçta yenilgi yüzü görmezken bu aşamayı 3 beraberlik ve 3 galibiyetle geçti. Avrupa Ligi serüvenine 3. ön eleme turundan başlayan Galatasaray gruplara gelene dek oynadığı 4 eleme maçından da 2 galibiyet ve 2 beraberlikle ayrıldı.

Galatasaray'ın Avrupa Ligi macerası 4 galibiyet ve 4 beraberlikle devam ederken sarı-kırmızılı ekip UEFA'dan da ciddi bir gelir elde etti.

Galatasaray, UEFA'dan ne kadar kazandı?

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele ettiği için 3.63 milyon euro ayak bastı parası kazanmıştı.

Grupta elde ettiği üç galibiyetin karşılığında sarı-kırmızılı ekip 1.9 milyon euro daha kasasına koydu. Galatasaray üç beraberlik için ise 630 bin euro kazandı.

Grubu lider bitirdiği için 1.1 milyon euro daha kazanan Galatasaray ayrıca son 16 turuna katılım ücreti olarak da kasasına 1.2 milyon euro daha koydu.

Galatasaray ayrıca katsayı payı olarak da 3.03 milyon euro elde etti.

Turnuvaya 3. ön eleme turundan başlayan Galatasaray bu etapta ve play-off turunda ise yaklaşık 500 bin euro gelir elde etti.

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nden toplam geliri şu ana kadar yayın gelirleri hariç 12 milyon euro'yu buldu.

Galatasaray ne kadar para kazanabilir?

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam ettiği sürece kazandığı ücret de artmaya devam edecek.

UEFA Avrupa Ligi'nde sarı-kırmızılı ekip çeyrek finale yükselirse 1.5 milyon euro, yarı finale giderse 2.4 milyon euro daha kazanacak.

Galatasaray'ın finale ulaşması durumunda kupayı kazanırsa 8.5 milyon euro, finalde kaybederse 4.5 milyon euro daha elde etmiş olacak.

Sayfa Yükleniyor...