Galatasaray: Sixt ve Magdeburger ile sponsorluk anlaşması

Galatasaray, forma göğüs sponsorluğu için SIXT rent a car, forma sırt sponsorluğu için ise sigorta şirketi Magdeburger 2 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı-kırmızılılar bu anlaşmalar karşılığında 2 yıl için 58 milyon TL'yi kasasına koyacak.

NTV Spor 27.07.2020 - 20:19

Galatasaray yeni göğüs ve sırt forma sponsorluklarını açıkladı. Sarı Kırmızılıların yeni göğüs sponsoru SIXT rent a car, sırt forma sponsoru ise Magdeburger oldu. Bu firmalar ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. 

Sponsorluklar, Süper Lig ve Türkiye Kupası maçları için geçerli olacak. UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçları bu anlaşmaya dahil edilmedi. 

Anlaşmaya göre; ARTI Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SIXT rent a car Türkiye) ve Magdeburger Sigorta A.Ş. Galatasaray Sportif AŞ'ye, 2020-2021 futbol sezonu için 29.000.000 TL + KDV, 2021-2022  futbol sezonu için 29.000.000 TL + KDV ödeyecek. Göğüs sponsorluğu için TUFE+TEFE/2 oranında artırım yapılacak.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen imza törenine kulüp başkanı Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısu Yusuf Günay, Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan ve Bor Holding Yönetim Kurulu Üyesi Müge Çetin katıldı. 

Kulüplerin yaşadığı ekonomik zorluklar göz önüne alındığında yapılan bu sponsorluk anlaşmaları ile Galatasaray'ın, marka gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Başkan Mustafa Cengiz, "Türk futbolunun içinde bulunduğu bütün maddi zorluklara karşın, Galatasaray ne kadar büyük bir marka olduğu bugün kanıtlandı. Galatasaray göğüs sponsorunu da buldu. Biraz önce anlaşmayı imzaladık. Bunun Galatasaray camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim. Önümüzdeki iki sezon için göğüs sponsorumuz, dünya çapında dev bir araç kiralama şirketi olan SIXT rent a car. Bu sözleşme opsiyonlarıyla birlikte 40 milyonu aşkın bir rakama denk geliyor. Bu, özellikle Türk futbolunun sponsorlar açısından sıkıntılı olduğu süreçte müthiş bir hamle" dedi. 

İmzalanan bu sponsorluk anlaşması ile dünya markalarının buluştuğunu vurgulayan İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, "Bir dünya markası olan Galatasaray ile bir başka dünya markası olan SIXT rent a car, bir oldu, beraber oldu. 'Alles Gute' diyorum. 1972 yılında Almanya Münih'te çalışmıştım. Merkezi Münih'te bulunan bu araç kiralama şirketi köklü bir dünya markası. Hepsinden önemlisi iki önemli dünya markasının bir araya gelmesinin Galatasaray'a ve SIXT rent a car markasına neler kazandıracağını hep beraber göreceğiz. Bu anlaşmanın hem Galatasaray ailesine hem de SIXT Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Cem Hancan ise, "Uluslararası arenada başarısını kanıtlamış, lider futbol takımlarından Galatasaray’a, SIXT rent a car olarak sponsor olmaktan dolayı mutluyuz. SIXT rent a car, dünyanın en büyük araç kiralama şirketlerinden biridir ve 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. SIXT Türkiye olarak Türk sporuna katkılarımız devam edecektir. Anlaşmalarımızı daha büyüterek, Galatasaray ile olan sponsorluk iş birliğimizde gönül verdiğimiz takımımızla beraber yolculuğumuza devam ediyoruz. Başkanımıza ve sayın yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Markalarımızı kalkındırmak ve sonsuza kadar hep beraber olmak için güzel bir yolculuğa hep beraber devam edeceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...