"Galatasaraylı duruşu için Emre Akbaba'ya teşekkür ederiz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay ile Türk Telekom Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Emre Akbaba transferi başta olmak üzere gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

NTV Spor 17.08.2018 - 19:53 | Son Güncelleme: 17.08.2018 - 21:52

Kulübün kuruluş yılı olan 1905'i vurgulamak amacıyla saat 19.05'te başlayan toplantıda konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transferde maddi olanakları doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Taraftarların beklentisini biliyorum. Çünkü ben de bir taraftarım. Tek farkımız onların adına belli bir sorumluluğu omuzlarımızda taşıyoruz, biraz daha dikkatli olmak durumundayız. Taraftarlarımızın beklentileri açık. Ancak kaynaklar kıt, ihtiyaçlar sınırsız. Hiçbir zaman hiçbir şey yeterli değildir. Galatasaray da Manchester United da Barcelona da şu an itibarıyla yetersizdir. Her gün kendini yenilemek zorundadır. Bu bağlamda bazı mevkilere, teknik heyetimizin istekleri ve maddi olanaklarımız doğrultusunda harcama yapmak durumundayız. Bu asla ağlamak değildir. Ben çocukluğumdan beri ağlamayı unuttum. Allah da kimseyi ağlatmasın."

"ARKADAN DOLANIP İŞ ÇEVİRMEYİZ"
Mustafa Cengiz, yönetim olarak çok şeffaf davrandıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz sadece gerçekleri sergileriz. Taraftarlarımıza, camiaya ve rakiplerimize asla yalan söylemeyiz. Arkadan dolanıp iş çevirmeyiz. Asla Bizans yapmayız. Galatasaray'ın karakteri bunu gerektirir. Bunu diyerek de rakiplerimize asla laf atma niyetinde değilim. Biz Galatasaray camiası olarak net şekilde ifade ettik: Rakibe saygı, kendimize saygı. Kendimize saygımız yoksa rakibimize de saygımız yoktur. Herkes bildiği gibi davranır. Biz kendi doğrularımız ve yanlışlarımızdan sorumluyuz. Rakiplerimizin davranışlarını yorumlamak bizim haddimize değil. Özellikle Türkiye'nin geçtiği bu zorlu günlerde ek sıkıntılar, dertler ve kavgalar getirme yanlısı değiliz. Bunu da asla yapmayız. Geçici başarılar ve tatminler için camiaları asla birbirine düşürmeyiz."

Mustafa Cengiz, futbolcu Emre Akbaba'nın Galatasaray'a gelmek için önemli bir duruş sergilediğini anlatarak, "Aldığımız duyumlar ve açıkça sergilenen tavır bir Galatasaraylı duruşu. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Profesyonel dünyada artık pek kalmadı. Emre'ye duruşundan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Alanyaspor'a, sevgili Hasan Çavuşoğlu ve Çavuşoğlu ailesine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah tamamına erer ve taraftarımız sevgili Emre Akbaba'yı havalimanında karşılar." ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE İLE İLİŞKİMİZİ ASLA ETKİLEMEZ"
Fenerbahçe'nin de talip olmasıyla Emre Akbaba'nın bonservis bedelinin yükseldiği iddialarının sorulması üzerine Cengiz, şunları söyledi:

"Ben kasıtlı yaptıklarına inanmak istemiyorum. O tür şeylerin çok eskide kaldığına inanıyorum. Alanyaspor haklı olarak en yüksek değerde satmak istiyor. Bir noktada buluştuk. Orada buluşmamızda sponsorumuz Nef'in de büyük katkısı var. Kader de önemli. Ben pahalı diyemem, Türkiye'nin en değerli futbolcularından biri. Yurt dışından bunlar onlarca milyon avrolara transfer ediliyor. Ben doğru değerde olduğuna inanıyorum. İnşallah Emre de bir sanat eseri gibi Galatasaray'ın geleceğinde ışıldar. Genç bir oyuncu. Anlaşmamız 4 yıllık, maliyeti 4 milyon Euro. Bunun da çok önemli bir kısmı sponsorumuz tarafından karşılanacak."

Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin değerli bir rakipleri olduğunu anlatarak, "Bu transfer Fenerbahçe ile olan ilişkimizi asla etkilemez. Biz onların resmi bir teklif vermediklerini biliyoruz. Biz kendimizden sorumluyuz. Rakibi küçümsemeye ya da aşağılamaya yönelik bir sözcük kullanmam. Çekindiğimden de değil. Kendime olan saygımdan dolayı kullanmam. Emre'nin bedava gelmesini isterdim ama böyle bir dünya yok. Alanyaspor'un daha önce istediği neredeyse bunun iki katıydı. Yabancı para kurunun bu kadar yükseldiği bir noktada düşük bir ücret de değil. İnşallah bunu camia olarak karşılayacağız ve sorun çıkmayacak." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...